Alkohole


21: Hej, ho! I butelka rumu!
Rum to bardzo popularny alkohol pochodzący z Karaibów. Wytwarzany ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej bądź z melasy. Jest alkoholem wysokoprocentowym. Może zawierać od 40%-80% alkoholu. Pija się go w czystej postaci w kieliszkach do koniaku lub w egzotycznych drinkach.

22: Za tych, co na morzu
Kojarzony jako napitek piratów i składnik wielu egzotycznych drinków. Rum. Bardzo popularny, wysokoprocentowy alkohol z Karaibów. Czy jego historia jest równie egzotyczna jak miejsce jego narodzin?

23: Historia braci Chivas
Whisky to jeden z najbardziej znanych alkoholi. A jedną z najbardziej znanych whisky jest Whisky Chivas Regal. Dzieło życia dwóch braci, którzy w pracy kierowali się wyznaczaniem jak najwyższej jakości. Jaka jest ich historia?

24: Drinki z whisky
Whisky jest destylatem zbożowym o charakterystycznym smaku. Wywodzi się z Irlandii, choć kojarzona jest głównie ze Szkocją. Istnieją różne rodzaje whisky, a początkującym poleca się whisky mieszaną. Najczęściej pije się ją z lodem, ale można i w drinkach.

25: Rodzaje whisky i oznakowanie etykiet
Whisky niejedno ma imię. W jej różnorodności można się pogubić. Zwłaszcza jeśli jest się na początku przygody związanej z tym szlachetnym trunkiem. Czym więc różnią się od siebie poszczególne rodzaje i jakie informacje mogą znaleźć się na etykietach whisky?

26: Historia wody życia - whisky
Zwana jest wodą życia. Miała być lekarstwem, a stała się jednym z najdroższych alkoholi na świecie. Uznawana za typowo męski trunek, znajduje coraz większe uznanie wśród kobiet.

27: Wyborowe drinki
Wódka Wyborowa to jedna z najlepszych polskich wódek. Produkowana z wyselekcjonowanego ziarna żyta pochodzącego z lokalnych upraw. Jemu zawdzięcza swój słodkawy smak. Jest doceniana na całym świecie, co potwierdza wiele nagród jakie ma na swoim koncie.

28: Czy wódka jest tylko do picia?
Wódka jest znana od wieków. Początkowo była lekarstwem sprzedawanym w aptekach. Z czasem zaczęto się w niej rozsmakowywać. Powoli też poza zdrowotnymi i smakowymi właściwościami zaczęto doceniać jej inne moce.

29: Wódki świata
Wódka jest jednym z najpopularniejszych alkoholi. Znana i produkowana na całym świecie ma wielu miłośników. A wiele krajów może pochwalić się własną wódką, którą produkują najczęściej z lokalnych składników. To czyni wódkę często alkoholem niepowtarzalnym.

30: Co warto wiedzieć o robieniu drinków?
Szykujesz się na zakrapianą imprezę? Przygotuj się do niej dobrze, by zabłysnąć przed gośćmi i uraczyć ich przepysznymi i fantazyjnymi drinkami. Nie musisz być wykwalifikowanym barmanem, aby wyczarować małe cuda przy pomocy shakera, alkoholi, soków i lodu.


Strona 3 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.