Alkohole


51: Rum dobrze znany
Rum to znany i lubiany trunek. Co więcej alkohol ten ma bardzo bogata historię. Niekwestionowany wkład w tradycję jego produkcji ma Havana Club. To marka o ciekawej historii.

52: Co warto wiedzieć o rumie
Rum- dla jednych wyśmienity alkohol, innym kojarzy się jedynie z popularnym aromatem do ciast. Mało kto wie,że trunek ten uznawany jest za najbardziej rozpowszechniony alkohol na świecie.

53: Orzeźwienie zawarte w drinku
Mięta, limonka i rum – oto kwintesencja prawdziwego Mojito. Ten znany i lubiany drink może poszczycić się nietuzinkową historią. Warto ją poznać.

54: Naucz się degustować wino
Kultura picia wina kojarzona jest zwłaszcza z takimi krajami jak Francja, Włochy czy Portugalia. Zbawienny wpływ wina sprawia jednak, że jest pite ono coraz chętniej także w Polsce.

55: Drinki, również dla „prawdziwych” mężczyzn
„Stety lub niestety”, ale bardzo często ulegamy różnego rodzaju stereotypom. Dotyczą one przede wszystkim naszych cech charakteru, zachowań, a motywowane mają być narodowością, przynależnością do określonej grupy społecznej, czy płcią.

56: (D)oceń whisky
Tradycja picia whisky posiada bardzo długa tradycję, szczególnie w okolicach swojego powstania, czyli Irlandii i Szkocji. W Polsce nie jest ona jeszcze tak popularna jak wódka, jednak z każdym rokiem wydaje się mieć coraz więcej zwolenników.

57: Kilka wskazówek na temat whisky
Polacy i Rosjanie znani są z wódki, Francuzi z wina, Japończycy z sake, Grecy z ouzo, a Irlandczycy z whisky. Jednakże większość rodzajów alkoholi przenika do innych krajów i kultur. Z tego też względu coraz większa liczba Polaków zaczyna pić whisky.

58: Pana zawód? - Kiper
Dla smakoszy alkoholowych trunków, z pewnością zajęcie to może okazać się tym wymarzonym. Mowa tu o zawodzie kipera. Czym dokładnie się on zajmuje i jakie predyspozycje należy mieć do wykonywania tego zawodu?

59: Czy wódka faktycznie może wyjść nam na zdrowie?
O dobrych właściwościach słabszych alkoholi, takich jak wino czy piwo, z pewnością słyszeliśmy już nie raz. Ale czy jakieś pozytywy mogą wynikać z picia wódki?

60: Whisky może być kobiece
Whisky zazwyczaj kojarzone jest jako prestiżowy trunek pity przez gangsterów czy biznesmenów. Ewentualnie pokerowych graczy. Kompanem szklaneczki z whisky jest także cygaro. To wszystko sprawia, że whisky kojarzona jest raczej jako trunek dla mężczyzn.


Strona 6 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.