Alkohole


61: Szlachetność Rob Roy'ów
Dla upamiętnienia szczególnych wydarzeń historycznych lub osób zazwyczaj stawia się pomniki lub tablice pamiątkowe. Mają one zapewnić to, że pamięć o tym rzeczach przetrwa. Czasami zdarzają się jednak inne rzeczy, które mają pełnić funkcję nośnika wspomnień.

62: Marka z tradycją
Niezależnie od tego czy ktoś orientuje się w rodzajach i markach alkoholi, istnieją marki tak znane, że rozpoznają je wszyscy. Do takich marek należy między innymi Ballantine's.

63: Whisky - odkryj to co nowe
Polska to kolebka wielu narodowych tradycji, związanych nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia czy Wielkanocą. Należy pamiętać również o tradycjach związanych z innymi aspektami życia, jak np. spotkania rodzinne i towarzyskie. Oczywiście, głównym zwyczajem podczas takich spotkań jest picie wódki.

64: Rum – jak pić? Do czego jeszcze używać?
Na całym świecie toczą się spory w jaki sposób obchodzić się z rumem – trunkiem znanym głównie z opowieści o korsarzach i Marynarce Brytyjskiej, gdzie do 1970 roku rozdawano go marynarzom.

65: Historia rumu
Rum kojarzył się niekiedy z pijanym marynarzem, obnoszącym się po porcie, do którego zawitał jego statek, obowiązkowo z tatuażem na połowę przedramienia.

66: Daiquiri i Caipirinha – drinki z historią
Drink Daiquiri uważany jest za narodowe dobro Kuby. Sama jego nazwa, która często przysparza w wymowie niemałych problemów, pochodzi od jednej z popularniejszych plaży tego kraju, która położona jest niedaleko Santiago.

67: Co wlać do piersiówki?
Najczęściej zabieramy ją w podróż – pod warunkiem, że nie my prowadzimy samochód. Sprzyja grzybiarzom, od świtu chodzącym po lesie, jest wygodna w warunkach niewygodnych – np. na campingu, w trasie, gdy zimno na dworze, a my – będąc gdzieś na wycieczce – chcemy rozgrzać się troszeczkę.

68: Kilka słów o produkcji wódek smakowych
Produkcja wódek gatunkowych i smakowych różni się od produkcji wódki czystej. To skomplikowany proces bazujący na różnych recepturach. Na czym polega?

69: Alkohol na wesele- kilka porad
Alkohol na wesele to spory wydatek dlatego dobrze należy przemyśleć jego zakup. Biorąc pod uwagę preferencje gości,z pewnością uda nam się ustalić rodzaj preferowanych trunków i ich ilość.

70: Jakie rozróżniamy rodzaje rumu?
Rum to alkohol, który w przeciwieństwie do innych napojów spirytusowych nie ma określonej metody produkcji. Niezależnie od tego koneserzy na całym świecie rozróżniają różne rodzaje tego powszechnie lubianego trunku.


Strona 7 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama




Najaktywniejsi autorzy



Zakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie






© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.