Alkohole


71: Najsłynniejsze drinki z rumem
Dawniej rum kojarzony był jako napój piratów i morskich korsarzy ponieważ sprawdzał się w długich morskich podróżach. Dziś stanowi dobry dodatek do drinków. Które z nich są najpopularniejsze?

72: Napój poszukiwaczy przygód
Rum nie bez powodu kojarzy się z piratami. To właśnie ci waleczni morscy przestępcy nie rozstawali się z tym trunkiem. Nie tylko oni. Wielu straciło głowę dla tego wyśmienitego alkoholu.

73: Podręczny słownik konsumenta whisky
Whisky to nie tylko alkohol. To rytuały, historia i tradycja. Wśród smakoszy są tacy, którzy ją kultywują. Są też tacy, którzy kupując kolejną butelkę wcale nie myślą o niej z pietyzmem. Po kilku dziesięcioleciach obecności whisky na polskim rynku mamy dość bogaty słownik jej synonimów.

74: Nastojki z przyjemnej apteczki
Ostatnio wracają do łask nalewki. Typowo polski napitek, który swymi korzeniami sięga do czasów średniowiecza. Możemy je dostać w dobrych sklepach, ale najlepiej odkurzyć starą recepturę prababki i nastawić nalewkę domowej roboty.

75: Kahlua - kawowe oblicze Meksyku
Kawa Arabica jest jedną z najlepszych odmian kawy. Swoją nazwę zawdzięcza miejscowi pochodzenia, Półwyspowi Arabskiemu. Może występować dziko lub w uprawie. Etiopia, Sudan, Jemen, Cejlon, Jawa, Sumatra, Indie, Hawaje, Brazylia czy Meksyk to miejsca, w których ją znajdziemy.

76: Likier z Zielonej Wyspy
Irlandia słynie ze znakomitego piwa Guinness oraz z trzykrotnie destylowanej whisky. Jej specjalnością jest także likier Baileys, który cieszy się ogromnym uznaniem zwłaszcza u płci pięknej, ale nie tylko.

77: Arak - zapomniana wódka anyżowa
Kiedyś bardzo popularny w polskiej kuchni, dziś już raczej jako aromat do ciast lub hasło krzyżówkowe ‘wódka z ryżu trzciny cukrowej’ lub ‘wódka z daktyli’ – arak. Alkohol, który możemy spotkać zarówno na Bliskim jak i Dalekim Wschodzie.

78: Z Zieloną Wróżką przy stole - rytuał picia absyntu
Absynt ma piękny zielony kolor. Szklaneczka absyntu jest tak liryczna jak nic innego na świecie. Jaka jest zatem różnica pomiędzy kieliszkiem absyntu a zachodem słońca? – zastanawiał się Oscar Wilde. Jak zatem pić ten liryczny zachód słońca w kieliszku?

79: Sssspróbuj, jeśli masz odwagę - krew węża
Alkohol można zrobić z bardzo wielu produktów. Warzyw, owoców, zboża, ziaren, ziół. Jeżdżąc po świecie można się przekonać, że tak naprawdę da się go zrobić ze wszystkiego. Nawet ze zwierząt.

80: Niezapomniany smak bałkańskich wakacji - rakija
Bałkany mogą poszczycić się wieloma gatunkami alkoholi. Jednym z najpopularniejszych i najmocniejszych jest rakija. Owocowa wódka, czasem z dodatkiem ziół, miodu, cukru lub orzechów.


Strona 8 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.