Alkohole


81: Ranking whisky, czy o to chodzi?
Ludzie uwielbiają klasyfikować, oceniać, przyklejać łatki. Ścigają się przez całe życie i ten sposób funkcjonowania jest dla nich zupełnie naturalny. Naturalna jest też potrzeba oceniania tego, co wytworzy. Od kiełbasy po odkurzacze. W świecie whisky jest podobnie.

82: Bary syropami płynące, czyli o słodkich drinkach
Barmani zaskakują nas wciąż nowymi smakami drinków. Każdy ma swoje ulubione smaki. Gdy najdzie cię ochota na ulubionego drinka, a nie zamierzasz wychodzić z domu, możesz z powodzeniem przygotować go we własnej kuchni.

83: Shochu - japońska wódka
Utarło się błędne przekonanie, co spotkać można bardzo często w krzyżówkach, że sake to japońska wódka. Tak jednak nie jest. Japonia może poszczycić się wieloma rodzajami alkoholi, także wódką, którą jest shochu.

84: Do whisky trzeba się zestarzeć
Whisky, przez wielu uważana za czarnego konia w świecie alkoholi, to trunek wyjątkowy. Aby móc go w pełni docenić trzeba wiedzieć skąd pochodzi. Jej historia, specyfika i długi czas produkcji decydują o niepowtarzalności każdego z jej rodzajów.

85: Shot - z Dzikiego Zachodu do barów
Drinki bywają różne. Ich zliczenie jest niemożliwe, bo wciąż powstają nowe. Z różnymi rodzajami alkoholi, z różnymi sokami, z różnymi dodatkami. Osobną kategorię drinków tworzą shoty. I tutaj pole do popisu jest ogromne.

86: Degustacja whisky pomysłem na prezent
Ileż to razy każdy z nas głowił się nad prezentem. W polskiej kulturze okazji ku temu jest sporo. A możliwości, z biegiem czasu, coraz mniej. Przysłowiowy krawat jest już tak nudny, jak przysłowiowe flaki. Może tym razem warto się skusić na coś nietuzinkowego? Ale pamiętaj, że …

87: Polak, Anglik, dwa bratanki
Lubimy Amerykę, pracujemy w Wielkiej Brytanii, odpoczywamy w Australii. Co łączy te miejsca? Mimo dzielących je odległości wszystkie są krajami z kręgu kultury anglosaskiej. Mają podobne obyczaje, mówią tym samym językiem. I piją whisky.

88: Tulipan czy rocks-glass
Na początek zagadka. Kto powiedział: „Ballantines - najlepsza whisky na świecie”? Była w tym i prawda czasu, i prawda ekranu. Czasu, bo ballantine – jak go nazywali pieszczotliwie niektórzy, był wówczas ekskluzywnym napitkiem prosto z Pewexu. Ekranu, bo aktor był wiarygodny. Odpowiedź na końcu.

89: Powiedz mi co pijesz, a powiem ci kim jesteś
Światowe trendy trafiają do nas z dużym opóźnieniem. To, co modne na zachodzie nas musi do siebie przekonać, co nie zawsze się udaje. Po wielu latach zamkniętego okna Polacy nieufnie traktują nowinki. Nie tylko te ze świata mody.

90: Oszukana wódka, oszukane drinki
Telewizja kształtuje świadomość. Wynik: zainteresowanie biznesem restauracyjnym rośnie. Liczba pubów i klubów rośnie. Cóż z tego kiedy za biznes biorą się ludzie z przypadku. Skutek: telewizyjna wiedza nie wystarcza, a uczciwe podejście do klienta jest w cenie.


Strona 9 z 24
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]   [16]   [17]   [18]   [19]   [20]   [21]   [22]   [23]   [24]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.