Akcesoria do alkoholu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gryzipiorek

Czytano: 652 razy | Kategoria: Alkohole | Ilość słów: 402 | Data: 17.07.12 | 0 komentarzyPicie alkoholu może być celebrowane, pod warunkiem, że zostaną ku temu stworzone odpowiednie warunki. Do tego potrzebne jest odpowiednie towarzystwo, atmosfera i... akcesoria.


Każdy gatunek alkoholu podaje się w inny sposób, dlatego każdy trunek ma własne gadżety. Chyba największym asortymentem może pochwalić się wino. Najważniejszym przedmiotem jest korkociąg, bo bez niego otwarcie butelki zamkniętej korkiem graniczy z cudem. Najprostsze korkociągi składają się tylko z uchwytu i śruby, którą wkręca się w korek. Odkorkowanie butelki takim korkociągiem wymaga użycia siły. Na szczęście, są jeszcze korkociągi kelnerskie, którymi łatwiej otworzyć wino. Nawet największy laik poradzi sobie z korkiem, jeśli użyje elektrycznego korkociągu, dodatkowo wyposażonego w obcinacz do folii. Jednak korkociągi to nie wszystko. Wino musi leżakować w odpowiedniej pozycji, dlatego dobrze jest układać je w specjalnych stojakach, w taki sposób, aby leżały – wino musi przykrywać korek, aby ten nie skruszał. Oprócz tego sklepy oferują różnorodne karafki, nalewaki, wiaderka do chłodzenia wina a nawet podstawki pod butelki. Stojaki mają bardzo różną formę – mogą być metalowe, drewniane lub z tworzyw syntetycznych. Przeważnie dobiera się je także epod kątem wystroju wnętrza, bo choć wino powinno leżakować w piwnicy, to jednak często przechowuje się je w domu na widoku w salonie lub w jadalni.

Picie wódki może być urozmaicone przez zabawne gadżety, na przykład pokrowce do butelek. Przyrządzanie niektórych drinków jest niemożliwe bez szejkera i miarek do alkoholu. Natomiast każdy drink musi być schłodzony, toteż kostki lodu są niezbędne. Zwykłe kawałki lodu są nudne, ale jeśli użyjemy specjalnych foremek do lodu, możemy uzyskać bardzo ciekawe kształty, na przykład małe buteleczki. Przy dużej liczbie gości łatwo o pomyłkę dotyczącą naczyń. Duża ilość szkła na małym stole powoduje zamieszanie i po kilku godzinach trudno odgadnąć który kieliszek należy do kogo. Jest na to rada – markery do szkła. Kolorowe, małe, zabawne nalepki przymocowuje się do kieliszka, szklanki lub kufla – każdy ma inną naklejkę. Wódka na weselu także ma naklejki, które stanowią specjalne etykiety ozdobne, zakrywające oryginalne etykiety z logo marki. Nawet kieliszki do szampana dla pary młodej mogą mieć specjalne „wdzianka” na wzór sukni ślubnej i fraka. Wszystko zależy od fantazji państwa młodych.

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.