Najostrzejsze potrawy na świecie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 550 razy | Kategoria: Jedzenie i żywność | Ilość słów: 267 | Data: 09.07.14 | 0 komentarzyNa świecie nie brakuje fanów ostrego jedzenia, nie brakuje tez ludzi, którym się tylko zdaje że lubią ostre jedzenie. Czy należysz do jednej czy do drugiej grupy, poszukaj tych potraw.


Kreolskie Cau Cau

Specjał kuchni peruwiańskiej, swoją ostrość zawdzięcza użytej żółtej papryczce aji amarillo, dość popularnej w kuchni południowoamerykańskiej. To co wyróżnia tę potrawę z flaków wołowych jest uzycie bardzo dużej ilości ziaren tej piekącej rośliny. Tylko dla twardzieli.

Jerk Chicken

Czyli rozdrabniany, pieczony kurczak z sutym dodatkiem przypraw oraz papryczki Scotch Bonnet. Znajdziemy łagodniejsze wersje, ale te dla najtwardszych rozpalają język do białości.

Nuea Phat Phrik

Proste danie kuchni tajskiej, czyli pieczony na grillu stek wołowy. Sekret tkwi w nacieraniu mięsa niesamowicie ostrą papryczką capsicum annuum czyli chilli "bird's eye" - ptasiego oka. W smaku pyszne, gorzej z trawieniem i wydalaniem.

Syczuańska Gorąca Patelnia

W swym założeniu nie jest to skomplikowane danie - cześci kurczaka, kaczki, wieprzowiny, wołowiny, owoców morza albo nawet żab czy węża smazone na woku z warzywami. Ale wszystko to zaprawione jest suto rosnącą tylko w tej prowincji pieprzem syczuańskim, który nasz czarny pieprz zjada na śniadanie bez jakiejkolwiek popitki.

Naga Bhut Jolokia Phal

Osławione "najostrzejsze curry świata" o dziwo nie jest podawane w Indiach, lecz w nowojorskiej restauracji Brick Lane Curry House. W jego składa wchodzi papryka naga bhut jolokia, oficjalnie nazwana najostrzejszą papryką świata. Zanim przystąpimy do konsumowania, musimy podpisac zgodę na rezygnację ze wszystkich roszczeń, ponieważ danie smakuje jak nóż wbity w podniebienie. Na skali Scoville'a osiąga milion. Dla porównania - jalapeno maja około 4 000.

Jeśli jednak chcemy spróbować prawdziwego curry, poczytajmy o nim tutaj.
Podpis

Najostrzejsze dania świata.


Ocena: 4.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.