Kawa i herbata


1: Ile kawy w kawie?
Dlaczego kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie? Pijemy ją dla jej smaku, ale też traktujemy filiżankę małej czarnej jako zastrzyk energii, która ma za zadanie utrzymać naszą aktywność do momentu… następnej filiżanki.

2: Espresso - esencja smaku kawy
Niektórzy unikają jej jak ognia, inni ubóstwiają i nie potrafią sobie bez niej wyobrazić każdego poranka. Espresso to najbardziej esencjonalny wywar ze szlachetnego trunku, jakim jest kawa.

3: Ekspresy do kawy – jaki model wybrać?
Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy. Najlepszym na to sposobem jest zakup ekspresu do kawy, który całkowicie zautomatyzuje proces przyrządzania tego napoju i zadba o jego najwyższą jakość.

4: Dobre ziarna, najlepszy ekspres, wspaniała kawa
Na smak kawy składa się wiele czynników: klimat, w którym dojrzewają ziarna,opady, żyzności gleby i nasłonecznienie. Dwa najpopularniejsze gatunki to Arabica i Robusta. Pierwsza delikatnie pieści podniebienie i zachwyca bogatym aromatem. Druga jest mocna i lekko kwaskowata.

5: Co jest niezbędne do przygotowania pysznej kawy w domu?
Będąc w kawiarni zachwycamy się aromatem i smakiem świeżo parzonej kawy. Nasza kawa może także wyróżniać się oryginalnym wyglądem - delikatnie falującymi warstwami kawy i mleka oraz wzorkiem na powierzchni pianki. To wszystko sprawia, że picie kawy staje się niezwykłym przeżyciem, które chętnie powtórzymy w naszym domu.

6: Chemex - kawa z laboratorium
Kawiarki, ekspresy, perkolatory, aeropressy, syfony itp. - wiele urządzeń parzy kawę lepszą lub gorszą, niewiele z nich wygląda jednak tak dobrze jak Chemex. Interesujący przedmiot miał równie interesującego wynalazcę.

7: Historia kawiarki moka
Kawiarka moka – taką nazwę znałem i tak zawsze nazywałem mój aluminiowy, kanciasty „ekspres” do kawy. Przygotowując się jednak do napisania tego artykułu, przeszukałem trochę internet i udało się mi ustalić, że moje cudo, którego używam od czasu studiów ma bardzo ciekawą historię.

8: Czy kawa cappuccino jest odpowiednia dla dzieci?
Niestety tej kawy nie powinny pić dzieci, gdyż mimo swojego łagodnego i delikatnego smaku zawiera ona kofeinę i nie jest wskazana dla młodych organizmów. Wiadomo, że jest to trudne wytłumaczyć maluchowi, że nie może pić tej kawy, ale nie wolno podawać jej dzieciom.

9: Młynek do kawy ciągle modny
Dzisiaj mamy niczym nie ograniczony dostęp do różnego rodzaju produktów, a co się z tym wiąże również w łatwy sposób możemy się stać posiadaczami kawy mielonej, dzięki czemu wystarczy, że otworzymy dany słoik, wsypiemy taką kawę do filiżanki i już możemy ją zaparzać, a później raczyć się jej smakiem.

10: Rodzaje ekspresów do kawy
Jeśli lubimy uraczyć się filiżanką dobrej kawy, to niewątpliwie warto jest zakupić sobie ekspres. Ekspresów do kawy mamy wiele do wyboru i warto jest się zorientować w naszych opcjach.


Strona 1 z 4
[1]   [2]   [3]   [4]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.