Pozostałe


1: Sommelier na dworze królewskim - podczaszy
Zawód sommeliera znany był już w czasach piastowskich, chociaż i nazywał się inaczej, i zakres obowiązków miał odmienny. Najpierw jego funkcję sprawował cześnik, a z czasem zastąpił go podczaszy.

2: Garnki do gotowania na płycie indukcyjnej
Gotowanie indukcyjne cieszy się coraz większa popularnością, bowiem pozwala na szybkie, ekonomiczne i bezpieczne gotowanie. Decydując się na wymianę tradycyjnej kuchenki na płytę indukcyjną należy jednak pamiętać, iż wiąże się to zazwyczaj również z wymianą garnków i patelni.

3: Mieszanki ziół - aromat przez cały rok
Nie wyobrażamy sobie kuchni wyzbytej przypraw – nadają smaku większości potraw, które przygotowujemy. Co składa się na zioła prowansalskie, aromatyczną mieszankę ziół, która przywodzi nam na myśl kuchnię śródziemnomorską?

4: Funkcjonalność i estetyka sztućców
Sztućce to nie tylko narzędzia bardzo przydatne. Od dość dawna już jedną z ich głównych funkcji jest dekoracja stołu. Oczywiście ta funkcja pozostaje jakby uboczna i podporządkowana utylitaryzmowi, ale producenci sztućców zdecydowanie dbają także i o to, aby prezentowały się one jak najlepiej.

5: Jak odpowiednio rozłożyć zastawę na stole?
Wygląd zastawy na stole jest niezwykle ważny, gdy na naszym przyjęciu mają zjawić się goście, którzy znają się na rzeczy. Ale warto też zaskoczyć osoby, które nie mają o tym większego pojęcia. Być może będą oni zaskoczeni i zechcą nauczyć się takiej techniki nakrywania stołu.

6: Jak znaleźć usługi pogrzebowe we Wrocławiu?
Kiedy ktoś potrzebuje skorzystać z usług pogrzebowych w dużym mieście ma zazwyczaj do wyboru mnóstwo różnego rodzaju opcji. Jest wiele miejsc w których można takie sprawy załatwić i to bez problemu.

7: Zastosowanie opakowań jednorazowych
Czasami jest tak, że musimy coś przewieźć, albo chcemy kupić jakąś surówkę i nie chcemy żeby nam ona kapała, bo obawiamy się, że wszystko inne co będzie się znajdowało w naszej torbie będzie mokre i zniszczone.

8: Opakowania muszą być szczelne
Jeżeli chcemy kupić śmietanę, chleb, albo innego rodzaju produkty spożywcze, to z pewnością musimy w pierwszej kolejności zwrócić dużą uwagę na to, jaka znajduje się na nich data ważności, bo bez wątpienia to właśnie jest najważniejszą rzeczą jeżeli nie chcemy zaszkodzić swojemu żołądkowi.

9: Praktyczne frytkownice
Oczywiście wszyscy wiemy o tym, że na nasze zdrowie bardzo duży wpływ ma to co jemy, i dlatego właśnie warto inwestować w warzywa, owoce i ogólnie zdrowe jedzenie, bo to właśnie ono powoduje, że mamy szansę dożyć późnego wieku.

10: Pierwsze kroki w gotowaniu
Kiedy zaczynamy naszą przygodę z gotowaniem, powinnyśmy zapoznać się z podstawami kuchni Polskiej. Jeżeli chcemy naprawdę dobrze gotować to musimy się uzbroić w cierpliwość oraz przemyśleć wszystkie nasze pomysły.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.