Jak dbać o sztućce?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Oszka

Czytano: 458 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 260 | Data: 11.10.12 | 0 komentarzySztućce używane są niemal codzienne, nic więc dziwnego że wymagają częstego i starannego czyszczenia. Warto robić to w odpowiedni sposób, by mieć pewność, że nasze ulubione noże, widelce i łyżki będą służyć nam przez lata.


Przed przystąpieniem do czyszczenia warto zorientowac się z czego wykonane są nasze sztućce. Specjalnego traktowania wymagają zwłaszcza te wykonane ze srebra. Nie można być ich w zmywarce, bo pod wpływem znajdujących się w niej chemicznych środków czyszczących mogłby zszarzeć i stracić blask. Wszelkie zabrudzenia ze srebrnych sztućców usunie gęsta papka z popiołu i soku z cytryny. Wystarczy nasmarować nią ulubione łyżki noże czy widelce , a następnie opłukac i wytrzeć. Pomocne może być również namoczenie ich w wodzie z dodatkiem łyżki octu i sody oczyszczonej.

 

Sztućce ze stali nierdzewnej warto namoczyć w wodzie pozostałej po gotowanu ziemniaków. Te drewniane najlepiej czyści się sodą oczyszczoną. Drewniane łyżki czy łopatki należy zostawićna noc w wodzie z dodatkiem sody.

 

Wszelkie sztućce najlepiej myć w ciepłej wodzie. Gorąca może je zniszczyć lub stępić, zimna z kolei nie upora się z tłuszczem. Warto też wybierać dobre płyny do mycia naczyć i mieć zawsze w pogotowiu sodę oczyszczoną, ocet i kwasek cytrynowy. Warto zwracac uwage na sztućce z ceramicznymi, porcelanowymi, drewnianymi i plastikowymi trzonkami. Nie można myć ich w zmywarce ani moczyć w goracej wodzie bo łatwo ulegną zniszczeniu.

 

Brązowy osad z łyżek usunie soda oczyszczona z kilkoma kroplami soku z cytryny lub kwasku cytrynowego. Do czyszczenia można również użyć białej pasty do zebów, która posłuży do wyszczotkowania sztućców.

 

 
Podpis

Oszka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.