Kiedy zamówić catering, a kiedy iść do restauracji?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: brzdac

Czytano: 391 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 375 | Data: 26.06.12 | 0 komentarzyZdarzają się sytuacje w życiu, że mamy obowiązek zorganizować duże przyjęcie, na które zaprosimy kilkadziesiąt osób. Czy wówczas opłaca się wynajmować lokal, czy może lepiej samemu przygotować imprezę na przykład w plenerze?


Wynajem lokalu jest dobrym pomysłem z uwagi na dużą wygodę organizacyjną. Przede wszystkim odpada nam cały kłopot związany z przygotowaniem przyjęcia, czyli przygotowanie zaplecza: odpowiedniej ilości miejc, zastawy, posiłków i trunków, przystrojenie sali, obsługa gości, oprawa muzyczna itp. Wynajmując salę w takim lokalu jak restauracja Santorini w Szczecinie możemy liczyć zarówno na profesjonalną obsłgę, smaczne i dobrze dobrane menu, a do tego miło spędzić czas na rozmowach z bliskimi i znajomymi, ponieważ restauracja ma bardzo efektowny wystrój wnętrza. Dodatkową zaletą jest fakt, że do lokalu wchodzimy na gotowe i wychodzimy nie martwiąc się o sprzątanie po imprezie. Nie wolno zapomnieć jednak o rezerwacji miejsca w dużym wyprzedzeniem, tak aby później mieć pewność, że ktoś nie zajmie nam naszego terminu.

Jeżeli mieszkamy w domku z dużym ogrodem i pora roku sprzyja organizacji imprez plenerowych to takie rozwiązanie będzie idelane. Aby zmiejszyć nakład pracy warto w tym przypadku zamówić kompleksowy catering. Firma cateringowa zapewni nam zaplecze gastronomiczno-techniczne, przygotuje i poda jedzenie oraz napoje. Bardziej doświadczone firmy potrafią stworzyć z posiłków prawdziwe arcydzieła, które nie tylko zachęcają do jedzenia ale także są ozdobą stołów. Czasami firmy cateringowe dodatkowo oferują usługi dekoracyjno-florystyczne, co sprawia, że również o przystrojenie miejsca nie musimy się martwić. Przyjęcie na świerzym powietrzu, na naszej posesji to świetny pomysł na organizację wesel, chrzcin czy komuni, bo są to imprezy na które zapraszamy przede wszystkim rodzinę i naszych najbliższych.

Zapraszając gości do lokalu nie musimy martwić się praktycznie o nic, organizując imprezę we własnym zakresie w przydomowym ogrodzie musimy zadbać o więcej szczegółów, ale pozwala to wytworzyć bardziej rodzinną atmosferę. Oba rozwiązania są ciekawe i kuszące, a które jest bardziej kosztowne? Niestey odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Nie ma reguły, że zapłacimy więcej za wynajem lokalu czy wynajem cateringu. Wiele zależy od naszych możliwości zarówno finansowych jak i lokalizacyjnych, od wymagań i oczekiwań, także od naszej obrotności i oczywiście troszeczkę od szczęścia.
Podpis


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.