Schładzacze cieczy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 632 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 381 | Data: 17.05.12 | 0 komentarzyŻeby urządzenie mogło prawidłowo funkcjonować, niezbędne jest to, aby były odpowiednio przechowywane, konserwowane i obsługiwane. Niestety ale w wielu przypadkach ta reguła jest stale nieprzestrzegana


Słyszy się o wielu przypadkach, kiedy ludzie zupełnie niewykwalifikowani biorą w swoje ręce maszyny kosztujące ogromne sumy pieniędzy i poprzez nieumiejętne ich użytkowanie, bardzo szybko sprawiają, że urządzenia albo trzeba naprawiać, albo że nadają się one wyłącznie na śmietnik.

Jakkolwiek na sprawę by nie patrzeć, trzeba zawsze przypominać o jednym. Każde urządzenie, które pracuje czy to na prąd, czy w jakikolwiek inny sposób, jakoś są napędzane, jakoś się ruszają.


 A jeśli robią to przez osiem godzin (a niektóre przez dwadzieścia cztery godziny na dobę), są niesamowicie rozgrzane. W takich sytuacjach niezbędna jest instalacja odpowiednich urządzeń, takich jak schładzacze cieczy. Bez nich maszyny bardzo szybko przestałyby działać, psując się. Więcej, gdyby miały zbyt wysoką temperaturę, wtedy stanowiłyby zagrożenie nie tylko dla osób znajdujących się w ich pobliżu (tego, który obsługuje oraz jego kolegów z pracy znajdujących się na tej samej hali), ale też i dla wielu innych osób. Wybuchy mają nieraz miejsce i są one naprawdę bardzo potężne. Mogą być one przyczyną śmierci lub powaznych obrażeń fizycznych jaki i psychologicznych. Sytacja taka zdażyła się w Poznańskich zakładach imienia H. Cegielskiego. Kiedy ząłoga kończyła pracę z prasą hydrauyliczną pękł wąż z wrzącym glikolem. Ośmiu pracowników uległo rozległym urazom skóry.

    Dlatego też schładzacze cieczy znajdować się powinny we wszystkich zakładach produkcyjnych. Bez ich posiadania, firma w ogóle nie powinna funkcjonować. Niestety, kontrole jakości nie są zawsze bardzo precyzyjnie przeprowadzane, w związku z czym zdarzają się takie sytuacje, kiedy jakiś zakład takiego urządzenia nie posiada.

 W takiej sytuacji sami pracownicy powinni zaapelować o zakupienie go. Dzięki temu, że na hali będą schładzacze, wszyscy nie tylko będą czuli się pewniej, ale przede wszystkim będą mieli niemal stuprocentową gwarancję, że nic nie stanie się maszynom, przy których pracują nieraz więcej niż osiem godzin dziennie. Ponad to, to przepisy BHP obowiązujące w wiekszości krajów wspólnoty europejskiej, wymuszają na pracodawcach montowanie tego typu urządzeń schładzających.


Podpis

http://artelis.pl/artykuly/54713/Wroclawska-klima-z-potencjalem  - równie ciekawy artykuł 


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.