Kultura i sztuka


Podkategorie w tej kategorii:
1: Kręgle - najbardziej integrujący sport świata!
Kolejne popołudnie spędzasz przed telewizorem, a twoje dzieci już trzy godziny sterczą przed ekranem komputera? Może wreszcie warto by było pomyśleć o jakiejś rozrywce dla nich, która nie tylko spowoduje, że zaczną się ruszać, ale również poprawi relacje pomiędzy wami.

2: Tajemnice kultury celtyckiej
Kultura celtycka do dziś jest owiana nuta tajemnicy – lud ten nie pozostawił po sobie żadnych księgi, ani wielkich teorii – jedyne z czego możemy odczytywać ich dzieje to podania innych, a także drobne przedmioty użytku codziennego i wyjątkowa biżuteria.

3: Sztuka w falbankach
Francja od zawsze wywierała ogromny wpływ na inne społeczeństwa. Rozwinięta kultura i wyjątkowy francuski styl w sztuce przez wieki budziły zachwyt.

4: Nowości pogrzebowe
Nowe rozwiązania, świeże trendy, ciekawe propozycje pojawiają się we wszystkich dziedzinach życia. Zmiany takie nie omijają tez sfery pochówków i ofert zakładów pogrzebowych.

5: Sekrety angielskich smaków
Kuchnia angielska jest połączeniem wykwintnych, doskonałych dań i małych, ale pysznych kalorycznych grzeszków. Warto zgłębić tajniki angielskiego menu i dać się porwać wyspiarskim, niepowtarzalnym smakom.

6: Parasole - na pogodę i na modę
Pogoda nieustannie płata nam różne figle. Śnieg prószący w maju, wysoka temperatura w miesiącach zimowych, to wszystko powoduje, że pogoda zrobiła się nieprzewidywalna.

7: Z dziejów trumny
Dziś chowanie zmarłych w trumnach jest normą, jednak warto uzmysłowić sobie, że nie zawsze zmarli chowani byli w ten sposób. Przez wiele wieków zmarli chowani byli w całunach lub po prostu bezpośrednio w ziemi.

8: Historia szlafroków
Choć pierwsze wzmianki na temat części garderoby, którą moglibyśmy utożsamiać ze współczesnym szlafrokiem pochodzą z osiemnastowiecznej Francji, osoby zafascynowane historią mody już od dawna zastanawiają się nad tym, czy jego historia nie jest bardziej złożona.

9: Co robić we Wrocławiu?
Wrocław to miejsce, które łączy kulturę, historię i rozrywkę na najwyższym poziomie. Szereg imprez cyklicznych i nieustanny rozwój kulturalny miasta sprawia, że śmiało można nazwać Wrocław wyjątkową stolicą kultury.

10: Polacy wobec kremacji zwłok
Polacy coraz chętniej decydują się na spopielenie ciała po śmierci. Nie kończą się jednak dyskusje nad zasadnością takiej formy pochówku. Głosy kościoła, polityków i ludzi są bardzo podzielone, jednak z roku na rok przybywa ludzi, którzy wybierają taką formę pożegnania.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.