Kultura i sztuka


Podkategorie w tej kategorii:
11: Lęk przed śmiercią w psychologii
Śmierć od wieków była tematem, który pochłaniał artystów i pochłaniał zwykłych śmiertelników. Lęk przed śmiercią był mechanizmem powstania wielu wybitnych dzieł sztuki i motywował do walki o pobożne życie. Co psychologia mówi o lęku przed śmiercią i jak można go oswoić?

12: Festiwalowy ekwipunek
Tegoroczne lato obfituje w niespodzianki pogodowe oraz… festiwale i koncerty. Jako, że pogoda kapryśna warto do takiego muzycznego wydarzenia dobrze się przygotować, tak by nie zmarznąć, nie zmoknąć, spać wygodnie i bezpiecznie. Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl przedstawia produktowy przewodnik polskiego festiwalowicza.

13: Wszystko o sztandarach.
Co to jest sztandar? W tym artykule dowiesz się skąd zaczerpnęła się tradycja sztandaru oraz dowiesz się, jakie ma znaczenie dla wiernych w kościele.

14: Krematorium – czy to zagrożenie dla środowiska?
W dość dużej liczbie polskich miast znajdują się krematoria i chociaż tak dużo osób nie korzysta z możliwości tego rodzaju pochówku, to jednak nie stoją one bezczynnie, lecz pracują praktycznie codziennie, ponieważ coraz większa liczba Polaków decyduje się na tego rodzaju pochówek.

15: Historia Chivas Regal
Historia i smak Chivas Regal może stanowić ciekawą inspirację do tematu i rodzaju wybranej rozrywki na różnego rodzaju imprezy, spotkań, wesel itp.

16: Śmierć w kulturze współczesnej
Śmierć jest jednym z niewielu zagadnień, które prawdopodobnie nigdy się nie zdezaktualizuje. Jej interpretacja bywa jednak różna. Jedni o niej bojaźliwie milczą, inni budują na niej swój światopogląd.

17: Dobre strony śmierci
Śmierć jest słowem, które współczesna kultura chętnie omija. Wciąż bywa ona traktowana jako zakłócenie normalnego trybu życia, a nie jak jego naturalna konsekwencja. Należy jednak pamiętać, że każdy rodzi się z wyrokiem śmierci i jest to najbardziej naturalna rzecz na świecie.

18: Porcelana o wielu obliczach
Zastawa, bibeloty, wazon a może figurki? Porcelana ma wiele oblicz, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że istnieje wiele rodzajów porcelany a jej historia jest bardzo bogata, bo Chińczycy to nie jedyny naród, który wynalazł fajans.

19: Blogowe Ars Moriendi
Informacja o poważnej chorobie to cios zarówno dla chorego jak i dla jego otoczenia. Co jednak, gdy opadnie pierwszy szok i trzeba pogodzić się z chorobą i nieuchronnością śmierci? Współcześnie coraz częściej chorzy swój los zapisują w świecie wirtualnym.

20: Szkot potrafi
Szkoci, mimo schematów, które narosły wobec ich społeczności, nadal celebrują swoją tradycję. Ich kultura ma się dobrze i nie skąpią oni wysiłku, by pielęgnować swoje tradycje.


Strona 2 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.