Film i kino


1: Sequele i kolejne części znanych polskich komedii.
Często zdarza się, iż po sukcesie pierwszej części jakiegoś filmu jego twórcy postanawiają nakręcić kolejne. Nie zawsze wychodzi to na dobre ale czasem tego typu produkcje bywają bardzo udane.

2: Artystyczne DNA – Żuławscy
Pasję można w sobie odkryć, nabyć ją pod wpływem czynników zewnętrznych. Talent natomiast to rzecz wrodzona, którą można uwypuklić przez systematyczne jej pielęgnowanie. Talent to dar, który można odziedziczyć, „wręcz wyssać z mlekiem matki”. Jego spadkobiercami byli kolejni członkowie rodziny Żuławskich.

3: 14 faktów z życia Daniela Olbrychskiego, o których być może nie mieliście pojęcia
Znany z wielu filmów, przede wszystkim historycznych i kostiumowych, ale również tych zagranicznych. Daniel Olbrychski - ikona polskiego kina. Ile o nim wiecie?

4: STARE-NOWE POLSKIE FILMY
Czarno-białe filmy odchodzą niejako w niepamięć. Współczesne produkcje kręci się w kolorze i coraz częściej w technice 3D. To po prostu norma. Ludzie wolą oglądać na ekranie odwzorowanie rzeczywistości. Stąd pomysł na pokolorowanie kultowych polskich komedii.

5: Jak docenić to, co nasze, czyli dobre polskie kino
Łatwo mówić o polskim kinie, że jest złe, monotonne, że nigdy nie zaistnieje na arenie międzynarodowej oglądając tylko wybrane produkcje (albo nie oglądając ich w ogóle) i zestawiając je z amerykańskimi laureatami Oscarów. Tymczasem polskie kino ma się całkiem dobrze. Wystarczy tylko spojrzeć na nie nieco szerzej.

6: Mroczny, ale trójwymiarowy
Złe stworzenia próbują opanować świat, a do walki z nimi staje superbohater, oczywiście u boku swojej ukochanej.

7: Rewolucja w ABC za sprawą Agents of S.H.I.E.L.D.
Trzeba przyznać że serial Agents of S.H.I.E.L.D. zrewolucjonizował Amerykańską telewizję, a zwłaszcza stację ABC, która od kilku lat narzekała na spadającą oglądalność. Nowe seriale pomogły przełamać złą passę.

8: Wielki Gatsby - obraz przepełniony przepychem
Niedawno do naszych kin wszedł obraz nietuzinkowy i inny niż wszystkie podobne - Wielki Gatsby. Historia znana, nic rewolucyjnego, a mimo to bardzo nietypowa i wciągająca. Dlaczego tak jest mimo, że film nie wnosi praktycznie nic nowego? Składa się na to kilka elementów.

9: Drogówka czyli ugrzeczniony obraz polskiej policji?
Jakiś czas temu do polskich kin wszedł obraz o wymownym tytule "Drogówka". Wiele osób po obejrzeniu filmu stwierdziło, że to co pokazano bulwersuje. Ale czy rzeczywiście to co można było w filmie zobaczyć to cała prawda i aż tak bulwersuje?

10: Serialowa śmierć to tania śmierć?
Seriale rządzą się swoimi prawami. Mimo przewidywalności motywów, wciąż przyciągają do ekranu widzów, którzy pragną śledzić losy bohaterów. Ich własne życie wydaje im się szare – to, co spotyka Mostowiaków czy Lubiczów jest dużo ciekawsze.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.