Serialowa śmierć to tania śmierć?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 442 razy | Kategoria: Film i kino | Ilość słów: 334 | Data: 22.05.13 | 0 komentarzySeriale rządzą się swoimi prawami. Mimo przewidywalności motywów, wciąż przyciągają do ekranu widzów, którzy pragną śledzić losy bohaterów. Ich własne życie wydaje im się szare – to, co spotyka Mostowiaków czy Lubiczów jest dużo ciekawsze.


Co nas denerwuje w serialach? Często to sztuczność. Widać, że bohater nie wlewa sobie herbaty do kubki i „pije” powietrze. W filmach tego typu dochodzi również do wielu uproszczeń. Nie pokazuje się także tego, co nieestetyczne, dlatego filmowe postacie nie chodzą do toalety i zawsze wyglądają dobrze. Niby chodzą do pracy, ale mają czas, aby wyskoczyć na lunch do drogiej knajpy. No właśnie – scenerię często stanowi miasto. Tylko w filmie studentów stać na duże mieszkanie w centrum miasta, a mamy, które zajmują się dziećmi, mają również czas na rozwój zawodowy. Istna utopia!Dodatkowo w każdej rodzinie dochodzi do niespodziewanych romansów, zdrad, rozwodów, ponownych ślubów, niespodziewanych ciąży, tajemniczych zaginięć dzieci i niebezpiecznych chorób.

Słynne pudełka

Zdarza się, że aktor po latach współpracy ma dość odgrywania tej samej postaci i rezygnuje. Scenarzysta może zastąpić go kimś innym, ale gdy widzowie pokochali konkretną osobę w danej roli, zazwyczaj decyduje się na ostry ruch i uśmierca postać. Tak się stało z Hanką Mostowiak, którą ukochali Polacy. Przykładna żona i matka trójki dzieci zginęła na oczach widzów przez... opakowania tekturowe. Trudno powiedzieć czemu bohaterce zafundowano tak niedorzeczną śmierć. Filmy z tą groteskową sceną krążyły po internecie zanim telewizja emitowała odcinek. Trudno się dziwić – nieczęsto ktoś ginie po wypadku ze zwykłymi pudełkami, które stały przy drodze.

416_3221725.JPG

Tanie bohaterstwo

Podobnie absurdalnie zginął lubiany Rysio z „Klanu”. Podczas pobytu w szpitalu trafił na złodziei, których chciał zatrzymać – brutalnie popchnięty na podłogę zmarł jak bohater. Taka śmierć jest mało prawdopodobna i nieco „śmieszna”. Wydaje się, że scenarzyści nie mają pomysłu jak zakończyć losy bohaterów, którzy przez lata utożsamiali się z jedną rolą. Pudełka kartonowe lub też nagła śmierć pod okiem lekarzy są tanim i niekoniecznie przekonującym zakończeniem filmowego żywota.

 
Podpis

Fanka Hanki


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.