Kręgle - najbardziej integrujący sport świata!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 444 razy | Kategoria: Kultura i sztuka | Ilość słów: 421 | Data: 01.03.14 | 0 komentarzyKolejne popołudnie spędzasz przed telewizorem, a twoje dzieci już trzy godziny sterczą przed ekranem komputera? Może wreszcie warto by było pomyśleć o jakiejś rozrywce dla nich, która nie tylko spowoduje, że zaczną się ruszać, ale również poprawi relacje pomiędzy wami.


Teoretycznie wachlarz wszystkich ofert dostępnych przez współczesne ośrodki sportu i rekreacji jest bardzo bogaty. Wciąż jednak brakuje miejsc, gdzie z danej rozrywki mogliby skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci jednocześnie.

Dobrą alternatywą zawsze jest basen. Co jednak, gdy na dworze panuje zawierucha, a my boimy się o kolejne przeziębienie dziecka? Wyjście z basenu z mokrą, niedosuszoną głową to choroba na zawołanie.

Możemy pójść do kina. Niestety to niewiele różni się od tradycyjnego oglądania telewizji, różnica jest tylko w  tym, że z naszej kieszeni ulotnią się niemałe pieniądze, a brzuchy naszych dzieci wypełnią się kolejną porcją popcornu.

A może zoo? Zwierzęta zawsze działają na nas kojąco i antydepresyjnie. Niestety zimą i jesienią nie zobaczymy zbyt wiele. Większość zwierząt znajduje się wówczas wewnątrz pomieszczeń wybiegowych. Niska temperatura nie sprzyja bowiem ich swobodnemu bieganiu po terenie.

Miałeś tyle pomysłów, a okazuje się, że większość nie spełnia twoich kryteriów?

Może warto pomyśleć o połączeniu rozrywki i dobrej zabawy z odrobiną sportu? Kręgle to idealne rozwiązanie. Kręgielni jest już troszkę w Polsce. Jedna na którą z pewnością warto zwrócić uwagę jest Skybowling we wrocławskim wieżowcu Sky Tower.

Nie ma osoby, dla której kręgle byłyby złą alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Grać w nie mogą zarówno zawodowcy, jak i kompletni amatorzy. Nie ma znaczenie także wiek oraz siła jaka dysponuje dana osoba. To dlatego ciągle przybywa mu zwolenników – ocenia się, że rocznie gra w kręgle już ponad 100 milionów osób w 100 krajach.

Jak wygląda typowa kręgielnia? Najważniejszym elementem są tory bowlingowe, na którym może zazwyczaj grać około 5 zawodników. Gra polega na strąceniu jak największej liczby kręgli ustawionych na końcu toru.

Rzucamy kulami o różnej wadze, dopasowanymi do tego ile ważymy.

Każda gra składa się z 10 rund. W każdej rundzie mamy dwa rzuty, jeśli jednak już za pierwszym razem strącimy wszystkie kręgle i nastąpi strike to przechodzimy od razu do kolejnej. Strącenie wszystkich kręgli podczas drugiego rzutu to tzw. „spare”. Gdy po drugim rzucie nadal zostaną nie strącone kręgle, wtedy wynik to tzw. „open frame” – gracz zdobywa tylko tyle punktów ile strącił kręgli.

Podobne wpisy także tutaj.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.