Literatura i poezja


1: Książki – jak tanio czytać?
Statystyki są coraz bardziej alarmujące: ogromna liczba Polaków w ogóle nie czyta książek, a co gorsze, nie widzi w swoim postępowaniu nic niewłaściwego. Czytanie zostało zastąpione przez komercyjne filmy, naszpikowane efektami specjalnymi, które tak bardzo imponują współczesnemu człowiekowi.

2: Historia liter
Istnieje znaczna ilość przeróżnych pism, z których część jest utrzymywana w ciągłości tradycji po dziś dzień. Inne z kolei powstały w drodze zastosowania współczesnych narzędzi i pisarskich materiałów, które narzuciły pewne nowe kształty graficzne literom.

3: Książka lub e-book. Co nas cieszy bardziej ?
Historia papieru sięga w bardzo dawne czasy, bo około 105 roku przed naszą erą wymyślono papier w Chinach. Papier jest nam dobrze znany, bo ciągle używamy go w naszym codziennym życiu.

4: Czytniki ebooków – rewolucja w literaturze
Książki drukowane służyły człowiekowi od kiedy Gutenberg wynalazł maszynę drukującą. Przez kilkaset lat nie zmieniły one formy, jedynie zmianie uległa technologia druku. Wydawać by się mogło, że nic nie jest w stanie zmienić dotychczasowej książki, jednak ostatnio pojawiły się e-książki i e-czytniki.

5: Życie jako niesforny kochanek
Halina Poświatowska, to postać, która przez 32 lata balansowała na cienkiej granicy między życiem a śmiercią. Przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, jednak zachowała równowagę dzięki wentylowi, jakim była dla niej poezja.

6: Alkohol w Biblii
Powszechnie wiadomo, że muzułmanom nie wolno spożywać alkoholu. Zabrania im tego religia. A jak to jest w przypadku chrześcijan? Pierwsze wzmianki o winie pojawiają się w kilku księgach Starego Testamentu.

7: E-czytniki – dlaczego warto?
Producenci sprzętu elektronicznego prześcigają się w oferowaniu nam rozwiązań które będą dla nas atrakcyjne i w znaczący sposób ułatwią nam życie, gdyż tylko wówczas będą mogli liczyć na sukces i zdobycie odpowiedniej liczby klientów.

8: Pokropek
Justyna Bargielska brawurowo debiutowała powieścią „Obsoletki”, przedstawiającą odczucia kobiet, których ciąże, z różnych medycznych względów, zakończyły się poronieniem.


Strona 1 z 1
[1]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.