Książka lub e-book. Co nas cieszy bardziej ?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: madox91

Czytano: 576 razy | Kategoria: Literatura i poezja | Ilość słów: 343 | Data: 01.01.13 | 0 komentarzyHistoria papieru sięga w bardzo dawne czasy, bo około 105 roku przed naszą erą wymyślono papier w Chinach. Papier jest nam dobrze znany, bo ciągle używamy go w naszym codziennym życiu.


To właśnie z niego powstała książka, którą czytamy w różnych momentach dnia codziennego. Książki zyskały sobie wielką popularność wśród wszystkich ludzi zamieszkujących nasz glob. Każdy próbował kiedyś w swoim życiu doświadczać przyjemności z czytania książki. Jednym ta sympatia do przeglądania karteczek bardzo się podoba innym może trochę mniej, bo mają inne czynności, którymi się zajmują i czas spędzony przy tych zajęciach może być bardzo duży. Obecne czasy zmuszają również większości z nas do szybkiego tempa życia, ciągłej pracy. Stąd czas spędzony przy książce znacznie się skraca lub całkowicie zanika.

Jednym z głównych powodów do nie sięgnięcia po książkę jest sama chęć jej przeczytania, ale to w głównej mierze zależy od nas samych czy wybierzemy mądrość i pogłębianie wiedzy czy raczej nie. Niektórym to nie idzie na rękę, bo przyjemności i postęp techniki sprawia, że o książkach często zapominamy, choć to dobrze nie wróży.

Rozwój dzisiejszej techniki sprawia, że tradycyjną książkę zaczyna powoli wypierać inny rodzaj książki elektronicznej, bo właśnie e-booki zyskują sobie coraz więcej sympatyków.

Czy w e-booku musimy przewracać karteczki?

Odpowiedź brzmi : nie.

Nie tylko dlatego e-book staje się rywalem książki, bo są jeszcze inne zalety, które pomagają e-bookowi wieźć prym w dzisiejszym czytelnictwie.

Do innych zalet należy również brak możliwości zakurzenia, zniszczenia czy potargania tekstu oraz wygoda użytkowania. Jeśli pliki, pdf-y z e-książkami przetrzymujemy w komputerze, to możemy je tam zachować zebrane wszystkie razem w jednym miejscu.

Dzisiaj jednym książka może służyć bardziej, innym może służyć e-book, choć znajdą się i zwolennicy obu tych narzędzi czytania i każdy z pewnością będzie wiedział co dla niego dobre. Najważniejszą tu rzeczą jest sama aktywność czytania.
Podpis

Zbiór książek


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.