Książki – jak tanio czytać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: sqnbn

Czytano: 1048 razy | Kategoria: Literatura i poezja | Ilość słów: 337 | Data: 20.06.13 | 13 komentarzyStatystyki są coraz bardziej alarmujące: ogromna liczba Polaków w ogóle nie czyta książek, a co gorsze, nie widzi w swoim postępowaniu nic niewłaściwego. Czytanie zostało zastąpione przez komercyjne filmy, naszpikowane efektami specjalnymi, które tak bardzo imponują współczesnemu człowiekowi.


Książki to jednak ostrze umysłu, rozwijają wyobraźnię i poszerzają słownictwo.

Jednym z argumentów, jakie są używane przez osoby, które nie czytają, jest fakt, że książki są drogie. I rzeczywiście, trudno w tej materii się nie zgodzić. Jednak istnieją doskonale wyposażone księgarnie internetowe, jak na przykład Gandalf, które oferują książki w naprawdę bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego jeśli tylko się chce, można zdecydować się na zakup i nie zrujnować domowego budżetu. Tego typu księgarnie, jak Gandalf i tym podobne, posiadają bardzo szeroki wybór pozycji. Generalnie asortyment internetowych sklepów zazwyczaj jest o wiele szerszy niż księgarni działających stacjonarnie.

Tanio czytać można również polując na wszelkiego rodzaju okazje. Czy wspomniana Gandalf, czy inne internetowe księgarnie, często organizują promocje, jakie pozwalają kupić książkę w atrakcyjnej cenie. Warto jest więc co jakiś czas robić niewielki rekonesans i o ile pojawi się coś ciekawego, decydować się na zakupy.

Tanio czytać można również książki wypożyczając. W każdym mieście działa biblioteka, do której warto regularnie chodzić. Oczywiście posiadanie własnej książki jest o wiele wygodniejsze, jednak jeśli nie ma się na to środków, to takie rozwiązanie również jest bardzo korzystne. Na współczesnym rynku dostępne są również wszelkiego rodzaju e–booki, czyli książki w elektronicznej formie, idealnie sprawdzające się na przykład na tablecie. Takie książki są ponadto o wiele tańsze, nie mówiąc już o tym, że sprzyjają środowisku, ponieważ nie potrzeba do ich produkcji papieru, który pochodzi z wycinki drzew.

Czytanie może być więc tanie, a niekiedy przecież nie kosztuje nawet żadnych pieniędzy, dlatego każda osoba, która chce aktywnie poszerzać swoje horyzonty myślowe, powinna zacząć czytać, na początek choćby krótsze książki, czy opowiadania, a później coraz bardziej wymagające pozycje.
Podpis

Bartosz Nowakowski


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.