Atelier Mistrzów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: ksztalt

Czytano: 353 razy | Kategoria: Malarstwo, rzeźba, rysunek | Ilość słów: 450 | Data: 04.05.12 | 0 komentarzyNajczęściej, gdy pada hasło "pracownia artysty", to odbiegamy myślami w stronę bohemy francuskiej z czasów Cezanne'a i Rodin'a, snując się myślami po pomieszczeniach ciemnych i wypełnionych dymem. W dzisiejszych czasach sprawa przedstawia się ciut inaczej.


Najczęściej, gdy pada hasło "pracownia artysty", to odbiegamy myślami w stronę bohemy francuskiej z czasów Cezanne'a i Rodin'a, snując się myślami po pomieszczeniach ciemnych i wypełnionych dymem. W dzisiejszych czasach sprawa przedstawia się ciut inaczej.

Na szczęście, zamiast dość dusznych i zaciemnionych pokoi o mało imponującej kubaturze, możemy mówić o pracowniach rysunku i malarstwa z prawdziwego zdarzenia, dostosowanych do współczesnego pojęcia wygody i komfortowej pracy. Łatwo to sprawdzić, bo starczy wyszukać pobliską pracownię, na przykład za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej i wstukać na przykład "szkoła rysunku Gdańsk"- wyświetlające się, interesujące nas rezultaty to najczęściej profesjonalne kursy rysunku, które można odwiedzić i na własne oczy przekonać się, jak szkoły rysunku i malarstwa funkcjonują dzisiaj - każda szanująca się szkoła tego typu dba o to, by pomieszczenia były jasne i dobrze doświetlone światłem dziennym, przestronne i najczęściej utrzymane w atmosferze ciepłej i sprzyjającej nie tylko wytrwałej pracy twórczej, ale też odpoczynkowi w wybornym towarzystwie.

Dla wszystkich osób zainteresowanych z różnych względów nauką rysunku czy malarstwa, bądź też rozważających wysłanie swojej pociechy na taką formę zajęć, bez wątpienia dobrą informacją jest fakt, że pracownie forsując sposób myślenia "talent nie istnieje, więc Twój sukces zależy od Twojej ciężkiej pracy", sprawiają, że zajęcia trwają dłużej, a przez to więcej czasu w ramach szkoły rysunku spędzają jej podopieczni. To zaś skutkuje bardzo konsekwentnym budowaniem atelier rysunku, jako azylu dla młodych i przestrzeni gdzie można z powodzeniem nie tylko tworzyć i zdobywać wiedzę, ale też w spokoju wypić herbatę.  Każda szkoła rysowania zdaje sobie sprawę z tej palącej potrzeby dysponowania przestrzenią umożliwiającą niejednokrotnie spędzenie w jej ramach nie dwóch godzin, a ośmiu- warto wybierając pracownię rysunku przyjrzeć się, czy dysponuje ona miejscem wystarczającym do podołania swojemu zadziwiająco złożonemu zadaniu. Na szczęście przeważnie mamy możliwość odwiedzenia takiej pracowni i na własne oczy zweryfikowania czy dany kurs rysowania jest odpowiedzią na Nasze potrzeby.

Należy tu dodać, że taki właśnie w odpowiedni sposób przygotowany i prowadzony kurs rysunku jest bardzo dobrą formą na spędzenie wolnego czasu czy rozwinięcie swoich pasji- jest to coś więcej niż po prostu pokój ze sztalugą lub modelem, raczej przestrzeń do życia na każdej możliwej płaszczyźnie, umożliwiając taki kompleksowy rozwój osoby.
Podpis

kształt


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.