Miejsce dla sztuki

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 479 razy | Kategoria: Malarstwo, rzeźba, rysunek | Ilość słów: 329 | Data: 24.05.12 | 0 komentarzyChoć wydawać by się mogło, że sztuka nie jest już ważnym aspektem naszego życia i że niewielu z nas posiada odpowiedni poziom wrażliwości artystycznej, to nie do końca jest tak, jak mówi ogólna opinia.


Okazuje się bowiem, że galeria sztuki pełne są zarówno twórców, którzy wystawić chcą swoje dzieła – obrazy, rzeźby, czy inne tego typu, bardziej synkretyczne formy, a także tych, którzy chcą oglądać, jak i kupować tego typu wytwory. I było tak zawsze.

Dziś, po prostu, kultura masowa jest dyskursem dominującym w naszej kulturze. Nie oznacza to jednak, że miejsca takie, jak galerie sztuki nie są popularne.

Właściciele galerii sztuki twierdzą, że w ostatnich latach popyt na dzieła sztuki rośnie, a kolekcjonerów przybywa. W związku z tym tylko co setna galeria w naszym kraju zbankrutowała. Inne mają z roku na rok coraz więcej i więcej odwiedzających, a i sprzedaż dzieł z kręgu kultury wyższej utrzymuje się na naprawdę dobrym poziomie. Warto więc przyjrzeć się temu zjawisku i je zrozumieć.

To, że sztuka wyższa nie pojawia się w mainstreamowych mediach, a jedynie w, wydawałoby się, niszowych galeriach sztuki nie oznacza, że zainteresowanie tą właśnie dziedziną życia zanika. Ludzie, którzy potrafią wznieść się na odpowiedni poziom intelektualny i interpretacyjny, cenią sobie zarówno sztukę współczesną, jak i style, czy dzieła malarstwa i innych sztuk bardzo wysoko. Dlatego też, z roku na rok, sama wartość, jak i ceny dzieł sztuki, nawet tych nieznanych rosną, a chętnych do oglądania jest coraz więcej.

Jeśli chcemy zrozumieć, co stoi za fenomenem galerii sztuki, warto się wybrać do jednej z nich i przyjrzeć się wytworom, które można tam znaleźć. Dzięki temu, łatwiej będzie zrozumieć wyjątkowość współczesnej sztuki, jak sens jej oglądania, dyskutowania o wyrazie artystycznym, czy też kupowania. W naszym świecie zdecydowanie jest miejsce dla sztuki i warto to sobie z całą pewnością uświadomić. Moc przekazu artystycznego bowiem, jest naprawdę duża i warto ją zauważyć w świecie pop – kultury niskich lotów.


Podpis

Wielbiciel kotów rasy Cornish Rex


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.