Studenci ASP szykują wystawę!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 468 razy | Kategoria: Malarstwo, rzeźba, rysunek | Ilość słów: 328 | Data: 11.06.12 | 0 komentarzyRok akademicki zbliża się do końca, w związku z czym prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych także kończą się tworzyć. Studenci przygotowują więc wielką wystawę, na której wszystkie dzieła – zarówno obrazy, rzeźby, jak i konstrukcje postmodernistyczne zostaną wystawione.


Patronat objęła nad całą imprezą galeria sztuki, która współpracuje ze środowiskiem akademickim od lat, wystawiając u siebie najciekawsze studenckie prace.


Jak mówi artysta, do którego wspomniana galeria sztuki należy, w tym roku wystawa zapowiada się bardzo ciekawie, a dzieła młodych plastyków wypełnią – jak nigdy wszystkie sale galerii. Znajdą się pośród tych prac między innymi etiudy filmowe, instalacje synkretyczne, łączące w sobie kilka gatunków sztuki, a także wiele obrazów i plakatów, będących elementem powiązanym bezpośrednio z malarstwem współczesnym.

Na wystawie pokazane zostaną w galerii również dzieła najważniejszych absolwentów ASP – tych, którym udało się wybić i uzyskać renomę w Polsce, ale i na świecie. Warto więc zarezerwować sobie czas i przybyć na tę niezwykle intrygującą wystawę, która zostanie bez wątpienia przyjęta bardzo pozytywnie przez wszystkich pasjonatów sztuki nowoczesnej.
Swoją obecność na wernisażu, który odbędzie się we wspomnianej galerii już pod koniec czerwca zapowiedzieli między innymi prezydent miasta, wszyscy niemal wykładowcy ASP oraz znani artyści z okolicy.

Będzie to więc doskonała okazja do wymiany kulturalnej oraz podziewania wszystkiego, co wiąże się z wielką sztuką. Zdecydowanie warto więc wybrać się do galerii sztuki w pobliżu ASP, by prześledzić przebieg wystawy i zapoznać się z twórczością młodych artystów, zanim jeszcze zrobią międzynarodową karierę. Korzystać warto, ponieważ wstęp na wernisaż, jak i na trwającą dwa miesiące wystawę wstęp jest bezpłatny, w związku z czym każdy może z tego zaproszenia skorzystać.

Po wystawie, galeria wystawi wiele z zaprezentowanych dzieł na sprzedaż, w związku z czym koneserzy młodej sztuki już zacierają ręce. Warto się bez wątpienia tej wystawie przyjrzeć bliżej, gdyż potem może na to nie być okazji.Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.