Czy każdy metalowiec zjada nietoperze?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 788 razy | Kategoria: Muzyka | Ilość słów: 343 | Data: 26.06.13 | 15 komentarzyMuzyka metalowa gości na światowym i polskim rynku muzycznym nie od dziś. Mimo to zdarza się, że metalowy "look" odstrasza. Uważa się, że metale zjadają małe dzieci.


Stereotyp metala, który wyznaje wyłącznie szatana jest błędny. Część osób lubi po prostu ciężką muzykę i ubiera się na czarno. Standardowy ubiór metala to oczywiście czarne spodnie (ale nie za obcisłe) , które panie mogą zastąpić obcisłą czarną sukienką lub długą, również czarną suknią. Do tego T-shirt z logiem ulubionej kapeli, trochę ćwieków i nieśmiertelne glany.

 Mrok i głęboka czerń...

Styl metalowy łączy się często z gotykiem. Dziewczyny ubierają gorsety, łącza wiktoriańskie spódnice z ciężkimi butami, farbują włosy na czarno i malują na ciemno paznokcie. Chodzi o to by wyglądac mrocznie – piercing, czyli przekuwanie skóry (nie tylko uszu) oraz tatuaże również w wchodzą w grę. Każda szanująca się gotka ceni sobie również tajemniczą biżuterię – motyw czaszek, smoków czy elfów pasuje jak najbardziej. Chociaż mówi się wszystkim, by nie oceniali po wyglądzie – społeczeństwo nie lubi tak ubranych ludzi, uważając, że są przebrani, odrażający i straszni. Cóż, może faktycznie zdarzaja się i taki fani metalu, którzy nawet piżamę mają w mrocznych kolorach. Zazwyczaj jednak jest to wybór tymczasowy – z czasem dziewczyny dojrzewają do tego, że ładnie im w innych kolorach, a faceci ścinają długie włosy. Młodość rządzi się swoimi prawami a bunt powiązany z muzyką jest stałym elementem.

475_3031902.JPG

 Muzyka, a nie gatunek

Nie wszystkie zespoły muzyczne metalowe zachęcają do patroszenia zwierząt, spijania krwi. Demoralizujący wpływ nie jest niezbędny – czasem chodzi po prostu o muzykę. Skórzana ramoneska, którą noszą miłośnicy death metalu jest modnym elementem odzieży, podobnie jak skórzane spodnie. Zespoły muzyczne coverowe często naśladują metalowy styl, chociaż nie mają nic wspólnego z tym gatunkiem. Morał? Nie należy oceniać artysty po jego ubiorze, ale posłuchać muzyki, którą gra. Wiele zespołów metalowych składa się z naprawdę dobrych muzyków.
Podpis

Ćwieczek


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.