Pozostałe


1: Obrzędy pogrzebowe w kulturze ludowej
Do dzisiaj obserwuje się nieco inne zwyczaje i obrzędy pogrzebowe na wsi, a inne w miastach.Wiele jeszcze pozostało z ludowych, pielęgnowanych od wieków

2: Psychologiczny sens pogrzebu
Pogrzeb związany jest nierozłącznie ze śmiercią. Właściwie momentalnie przywodzi na myśl przykre wspomnienia lub kojarzony jest ze smutkiem, rozpaczą i cierpieniem. Tymczasem rytuał ten ma swój głęboki sens.

3: Formalności pogrzebowe – o czym koniecznie trzeba pamiętać?
Chwila śmierci bliskiej osoby, to zawsze trudna sytuacja dla rodziny. Niestety formalności to nieodłączny element pochówku zmarłego. Z czym musi się zmierzyć rodzina, po śmierci najbliższego członka rodziny?

4: Dlaczego akurat jarmark we Wrocławiu jest wyjątkowy?
Słowo jarmark najmocniej i najbardziej kojarzy nam się chyba z Niemcami. Tam bowiem tego typu przedsięwzięcia są organizowane na naprawdę dużą skalę. Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o jarmarku w Dreźnie, czy Berlinie.

5: El Sol Salsa Festival – słoneczne brzmienia w rytmie salsy i El Sol!
Gorąca, tętniąca radością atmosfera w środku listopada? To możliwe! Taka niezwykła porcja emocji czeka na wszystkich uczestników El Sol Salsa Festival, który odbędzie się 8-10.XI.2013 r. w hotelu Gromada w Warszawie.

6: Przedmioty przeklęte
Każdy z nas kojarzy sztukę z malarstwem czy rzeźbami. Słysząc sztuka mamy przed oczami obrazy słynnych malarzy czy rzeźby znane każdemu. Od razu także nasuwa się skojarzenie z Luwrem czy innym muzeum lub galerią gdzie prezentowane są dzieła artystów.

7: Uroczystości pogrzebowe chrześcijan
Śmierć bliskiej osoby nie jest żadną przyjemnością, a każdy człowiek przeżywa to na swój sposób. Jedni w milczeniu inni z kolei skupiają się na wspominaniu dawnych lat, które przeżyli ze zmarłym. Najważniejsze to jednak godnie pochować bliską osobę, ponieważ w ten sposób oddaje się jej szacunek.

8: Polskie prawo i kremacja
Już od dłuższego czasu w Polsce praktykowany jest nie tylko klasyczny pochówek, ale również kremacja zwłok, a różnorodne względy sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na drugą z wymienionych tu możliwości.

9: Gdzie szukać tanich książek?
Poszukiwanie prezentów uniwersalnych nie należy do zadań prostych, nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie znaleźć takich, które mogą zachwycić każdego obdarowanego bez względu na jego wiek, płeć i zainteresowania.

10: Samodzielność to podstawa
Zwracając uwagę na działalność fundacji pomagającym młodzieży z domów dziecka oraz rodzin zastępczych, szybko można zaobserwować, iż jednym z ich podstawowych działań jest usamodzielnianie.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.