Pozostałe


11: Dlaczego warto wybierać autorską biżuterię?
Biżuteria każdej kobiecie doda blasku i uroku. I nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że właśnie tak wyglądają realia związane z tym tematem.

12: Kultura na wyciągnięcie klawiatury – Parkowa 2.0
W dobie aktywnej digitalizacji zasobów kultury, regułą staje się tworzenie wirtualnych przewodników czy interaktywnych galerii, umożliwiających kontakt ze sztuką bez konieczności wychodzenia z domu. Do takich atrakcji należy projekt Parkowa 2.0 – multimedialne centrum informacji o kulturze regionu Warmii i Mazur.

13: Pisanie tekstów nie jest prostą sprawą.
Obecnie coraz więcej osób uważa, że pisanie tekstów jest niezwykle proste. Wystarczy napisać kilka zdań składnych i poprawnych ortograficznie i tekst już jest napisany. Otóż wcale tak nie jest.

14: Małe stopy, wielki ból - o krępowaniu stóp w Chinach
W różnych kulturach istnieją odmienne kanony piękna. To, co nam może wydać się odrażające, dla innych jest ideałem. Najtrudniej jest porozumieć się Zachodowi ze Wschodem i vice versa. Chyba nigdy nie zrozumiemy dawnego chińskiego zwyczaju krępowania stóp.

15: Lot nad hippisowskim gniazdem
Ruch hippisowski to przeszłość, jednak do dziś, wielu ludzi wspomina go z rozrzewnieniem. Pomimo pewnej naiwności hipisowskich poglądów, pewne elementy kwiecistej ideologii, do dzisiaj są podstawą poradników z cyklu „jak uzdrowić swoje życie”

16: Oryginalna masowość, czyli kilka słów o hipsterach
Rasowy hip-ster chce być sobie sterem i okrętem. Przemierzy on wszelkie głębiny i mielizny, byle tylko ominąć szyld mainstreamu. Można powiedzieć, że jest przewidywalny w swojej nieprzewidywalności

17: Kalosze - buty arystokratów
Kalosze to buty, które sprawdzają się wszędzie tam gdzie jest mokro. Z pewnością używają ich wędkarze, rolnicy i robotnicy budowlani. Nam popularne gumowce mogą kojarzyć się z beztroskim dzieciństwem, bo dzięki nim mogliśmy bezkarnie chodzić po kałużach.

18: Typologia cmentarzy
Jak to bywa ze stosowanymi typologiami, również typologie cmentarzy dzielą się ze względu na określone w nich kryteria. Pierwszą z nich jest fakt, kto jest prawnym właścicielem cmentarza.

19: „Laleczka, z saskiej porcelany”
Mimo iż określenie saska porcelana, jest nam bardziej znane niż miśnieńska, odnosi się ono do tego samego typu tworzywa. Ten szczególny rodzaj porcelany zaczęto produkować w roku 1710 w Miśni, miejscowości położonej niedaleko Drezna.

20: Kto pierwszy zaczął jeść za pomocą sztućców?
Zacznijmy od ważnej w tym temacie ciekawostki. Nóż, w funkcji narzędzia czy też broni, w użyciu człowieka był już w czasach prehistorycznych, natomiast nóż jako sztuciec, znany był dopiero w drugiej połowie siedemnastego wieku.


Strona 2 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.