Dlaczego akurat jarmark we Wrocławiu jest wyjątkowy?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 675 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 428 | Data: 02.01.14 | 0 komentarzySłowo jarmark najmocniej i najbardziej kojarzy nam się chyba z Niemcami. Tam bowiem tego typu przedsięwzięcia są organizowane na naprawdę dużą skalę. Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o jarmarku w Dreźnie, czy Berlinie.


Tak było przynajmniej jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj także i w Polsce możemy poszczycić się przepięknym jarmarcznym nastrojem. Gdzie?

Otóż na jednym z najstarszych rynków w Polsce – we Wrocławiu.

Jarmark ten z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem co rusz nowszy jarmark daje odwiedzającym jeszcze więcej atrakcji. I w tym 2013 pojawiło się wiele nowych elementów, które powodują, że turyści zjeżdżają się w jeszcze liczniejszym gronie.

Co takiego możemy posmakować, zobaczyć i kupić na jarmarku?

Zacznijmy od atrakcji dla naszych oczu. Już na wejściu nie sposób nie zauważyć oryginalnej choinki, która zdaje się rosnąć do nieba.

Zaraz obok rozpościerają się liczne stoiska w formie drewnianych domków z kolorowymi dekoracjami, pamiątkami, żywnością i innymi ciekawymi bibelotami. Nie brakuje też żywych iglaków, które jeszcze bardziej nawiązują do całej atmosfery świąt!

Z pyszności, warto zwrócić uwagę na kołacze węgierskie, francuskie creme brulee, piernikowe serca i chatki w czekoladzie, watę cukrową, lizaki, owoce oblane czekoladą, włoskie pieczone kasztany, migdały i orzechy oraz inne.

Wreszcie warto także posmakować przykładów kuchni tradycyjnej, gdzie podane są wędliny litewskie przyrządzane według starodawnych receptur, chleby żytnie, naturalne zakwasy chlebowe, a także góralskie oscypki, austriackie i włoskie sery, bakalie, przyprawy z różnych stron świata, naleśnikowe wariacje, gofry, ciasta i ciasteczka, praliny i gorąca czekolada, także wszystko to, co powinno się znaleźć na wigilijnym stole, czyli przede wszystkim ryby świeże i wędzone.

Jarmark to także wiele atrakcji dla dzieci. W tym na szczególną uwagę zasługuje bajkowy lasek, gdzie można posłuchać fragmentów znanych bajek i baśni (Kopciuszka, Jasia i Małgosi). Dzieci mogą sobie także zrobić pamiątkowe zdjęcie z krasnalem oraz przejechać się saniami świętego Mikołaja.

Ciekawostką jest na pewno Kominkowy Domek, który ogrzeje nas ciepłem palącego się w nim drewna oraz Czekoladowy warsztat, gdzie wyszukać możemy najróżniejsze narzędzia i to z prawdziwej czekolady.

A wszystko przy dźwiękach kolęd serwowanych na terenie całego jarmarku oraz pysznego grzanego winka, które rozgrzewa nasze zmarznięte ciała.

Sielankowa atmosfera trwa codziennie od wczesnych godzin porannych do nocy. Warto zatem skorzystać, tym bardziej że święta za pasem.

Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu koniecznie zajrzyj tutaj.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.