Gdzie szukać tanich książek?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 496 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 400 | Data: 18.01.13 | 0 komentarzyPoszukiwanie prezentów uniwersalnych nie należy do zadań prostych, nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie znaleźć takich, które mogą zachwycić każdego obdarowanego bez względu na jego wiek, płeć i zainteresowania.


Jednym z nich są z całą pewnością książki, trudno zatem dziwić się, że odczuwamy przyjemność wręczając je solenizantom i jubilatom oraz czyniąc z nich udane prezenty świąteczne.
Jedyny problem, który psuje nam radość odczuwaną po odkryciu prezentu uniwersalnego wiąże się z tym, że książki z całą pewnością nie należą do upominków najtańszych. Warto zatem zastanowić się nad tym, gdzie szukać tych, które znajdują się w przystępnej cenie.
Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście tak zwane „tanie księgarnie”, choć już na wstępie wypada podkreślić, że nie znajdziemy ich w każdym polskim mieście. Księgarnie tego typu różnią się od antykwariatów tym, że oferują swoim klientom książki, które nie były wcześniej używane, działają jednak w sposób zbliżony do coraz popularniejszych sklepów typu outlet i polecają nam przede wszystkim „końcówki nakładów”. Odwiedzając je musimy liczyć się z tym, że trudno będzie nam znaleźć nowości zajmujące pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Jeżeli jednak poszukujemy książek ciekawych, z całą pewnością nie pomyliliśmy adresu.

Innym miejscem zasługującym na to, aby je odwiedzić poszukując tanich książek są księgarnie tematyczne. Księgarnia turystyczna, medyczna lub techniczna czeka na nas niemal w każdym większym mieście, a choć większość polecanych w niej tytułów charakteryzuje się dość wysokimi cenami, uważny czytelnik z pewnością bez trudu odnajdzie tam również kilka „perełek”. Korzystanie z księgarni tematycznych cieszy się zresztą popularnością z jego jeszcze względu, nie da się bowiem ukryć, że osoby prowadzące tego rodzaju punkty sprzedaży w zdecydowanej większości przypadków są wyjątkowo kompetentne. Dzięki temu jesteśmy w stanie bez trudu znaleźć tytuł, którego szukamy, niekiedy możemy przy tym dowiedzieć się również o innych ciekawych pozycjach z interesującej nas dziedziny.
Poszukując taniej książki nie można zapominać również o możliwościach stwarzanych przez Internet. Księgarnie działające w sieci zachwycają przystępnością cenową, można z nich przy tym korzystać bez względu na to, w jakim mieście znajduje się zamawiający, a przecież atutu tego nie posiadają „konwencjonalne” księgarnie.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.