Przedmioty przeklęte

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: instalgren1

Czytano: 621 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 871 | Data: 20.06.13 | 12 komentarzyKażdy z nas kojarzy sztukę z malarstwem czy rzeźbami. Słysząc sztuka mamy przed oczami obrazy słynnych malarzy czy rzeźby znane każdemu. Od razu także nasuwa się skojarzenie z Luwrem czy innym muzeum lub galerią gdzie prezentowane są dzieła artystów.


Mimo tych klasycznych skojarzeń ze sztuką są jeszcze zupełnie inne przedmioty, które z pewnością dziełami sztuki są. Mogą to być wyroby jubilerskie, różnego rodzaju przedmioty związane z kultem religijnym czy nawet wyroby z metalu, drewna czy szkła używane na co dzień. Nikt jednak nie kojarzy tych przedmiotów źle, a jedynie zachwyca sie ich pięknem. Mimo tego istnieją przedmioty uznane za przeklęte. Są to przeróżne przedmioty, zazwyczaj bardzo unikatowe i piękne, a przy tym śmiertelnie niebezpieczne.

Jakie to przedmioty? Co może takim przedmiotem być? Praktycznie wszystko, a często coś co na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie normalnie lub coś co wydawałoby się, że nie istnieje. Więc teraz przykłady. Pierwszym może być Złote Runo znane wszystkim z wyprawy Jazona i Argonautów. Przedmiot fantastyczny jednak archeolog - niejaki Andriej Czamkin -poszukiwał go przez 15 lat. Znalazł niezwykły skarb składający się ze złota i srebra i jak przystało na archeologa oddał go do muzeum. Jednak dookoła niego zaczęły dziać się różne dziwne rzeczy i w krótkim czasie zmarło 15 osób z rodziny archeologa. Nie sposób nie przypuszczać, że miało to bezpośredni związek ze znalezionymi przedmiotami. Inny przykład to słynna terakotowa armia z Chin. Wioska gdzie miało to miejsce została przejęta przez rząd, ludzie wysiedleni, a domy zrównane z ziemią. Trzech rolników, którzy dokonali odkrycia byli trapieni przez nieszczęścia i jeden popełnił samobójstwo. Bardziej współczesnym przeklętym przedmiotem jest samochód księcia Ferdynanda. Był to skonstruowany w 1914 roku na specjalne zamówienie samochód w którym zginęła książęca para. Każdy kolejny jego właciciel ginął w tragicznych okolicznościach, najczęściej w wypadkach samochodowych. Obecnie stoi w muzeum. Coś co wywołuje większe pożądanie zwłaszcza płci pięknej to zielony diament Marii Antoniny. Każdy kolejny jego posiadacz popadał w nędzę, zapadał na ciężkie choroby lub bankrutował. Nie wiadomo gdzie diament znajduje się w tej chwili gdyż zaginął on bez śladu i nikt nie ma pojęcia gdzie go szukać. Identyczne właciwości miał Błękitny diament, który powstał w tym samym czasie i przypuszcza się, że są one powiązane. Miłośnicy sztuki znają zapewne mroczną moc obrazu przedstawiającego płaczącego chłopca. Jest to uwieczniony na płótnie portret chłopca, którego rodzice zginęli w pożarze. Każdy kto posiadał ten obraz doświadczył pożaru miejsca gdzie się znalazł. Obraz powielano i jak się okazało kopie miały taką samą właściwość - gdzie się pojawiły tam wybuchały pożary. Najdziwniejsze jest jednak to, że miejsca te płonęły doszczętnie podczas kiedy obraz wychodził z tego nienaruszony. Podobnymi mocami do zielonego diamentu charakteryzuje się pierścień Rudolfa Valentino. Zmarł on mając go na palcu, Pola Negri, która była jego kolejną właścicielką zapadła na ciężką chorobę. Wyzdrowiała ale jej kariera się załamała. Każdy kolejny właściciel umierał lub zapadał na cięzkie choroby.

Takich przedmiotów można wymienić jeszcze całe mnóstwo. Są także miejsca owiane tajemnicą i uważane za przeklęte. Prawie każdy z nas zna opowieść o jakimś nawiedzonym domu czy o miejscu gdzie dokonano jakiejś zbrodni i przynosi ono pecha lub w nim straszy. Często nikt nie chce kupić takiego domu tylko ze względu na opowieści jednak w wielu przypadkach nawet kiedy już ktoś taki dom kupuje nie wytrzymuje w nim długo lub dzieją się w nim dziwne rzeczy. Wielu sceptyków powie, że to zbiegi okoliczności jednak gdyby prześledzić historię danego przedmiotu okaże się, że za wiele tych przypadków i zbiegów okoliczności,  ich prawdopodobieństwo jest mniejsze niż trafienie szóstki w totolotku. Wyśmiewanie takich oczywistych przypadkó może być spowodowane ignorancją lub być reakcją obronną na coś czego istnienia nie akceptujemy. Tak czy inaczej przeklęte przedmioty istnieją i nie da się temu jednoznacznie zaprzeczyć. Są także przedmioty o pozytywnej energii i mające dobry wpływ na właściciela. Z tymi przedmiotami jest tak jak z dobrem i złem - istnieją obok siebie i reprezentują siły przeciwne ale poniekąd równoważące się. O trójkącie bermudzkim słyszał także pwenie każdy jednak nikt nie jest w stanie wyjaśnić co dokładnie się tam dzieje. Jest to swoista dziura między światami jak twierdzą jedni lub pewnego rodzaju czarna dziura istniejąca na ziemi i działająca w specyficzny sposób jak mówią inni. Prawdy jednak nie zna nikt i najprawdopodobniej nigdy nie uda się tej zagadki wyjaśnić do końca. Być może istnieją siły nadprzyrodzone o których istnieniu wolelibyśmy nie wiedzieć, a może ich nie ma jednak człowiek z natury woli wierzyć w takie rzeczy. Dlaczego tak jest tego nie wiadomo. Chyba po prostu lubimy się bać.
Podpis

Instal Greń - instalacje grzewcze i sanitarne


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.