Samodzielność to podstawa

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 299 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 341 | Data: 11.12.12 | 0 komentarzyZwracając uwagę na działalność fundacji pomagającym młodzieży z domów dziecka oraz rodzin zastępczych, szybko można zaobserwować, iż jednym z ich podstawowych działań jest usamodzielnianie.


Jak się okazuje samodzielność jest niezbędna i bez tej cechy, żaden młody człowiek nie będzie mógł poradzić sobie w dorosłym życiu. Biorąc pod uwagę różne rodne aspekty samodzielności – finansową, emocjonalną czy chociażby społeczną, nie sposób nie zgodzić się z opinią, że nauczenie młodych ludzi życiowej samodzielności do zadań łatwych nie należy. W analizie działań omawianych tu fundacji, można zauważyć, że usamodzielnianie przyjmuje formę długofalowego procesu. Jakie właściwie działania składają się na owy proces? Jest ich cała paleta. Są one różnorodne. Jedne trudniejsze drugie mniej. Obejmują za równo sferę budżetu pieniężnego jak i psychologicznego przygotowania do prowadzenia niezależnego życia.

Świadczyć to może o tym, że każda pomoc może być przydatna. Nie chodzi tu tylko o możliwość pieniężnego finasowania takich inicjatyw jak np. zakup mieszkań. Swój wkład można zaznaczyć także w inny sposób np. po przez umożliwienie odbycia stażu w konkretnej firmie lub zaangażowanie się w organizację ciekawych warsztatów.

Nie każdy musi zdawać sobie z tego sprawę, ale dzięki pomocy takich fundacji wiele osób z domów dziecka mogło po prostu ułożyć sobie życie, dalekie od nieszczęść z jakim musieli spotykać się w dzieciństwie.  Po przez wsparcie odpowiednich osób mogli oni liczyć na równy start.

Z pewnością wielu z nich dało to wiarę, że nie są skazani na wieczną niesprawiedliwość losu, a także że stać ich na prowadzenie godnego  życia na dobrym poziomie. To niezwykle ważne w umacnianiu naszego społeczeństwa jako jednego organizmu. Pamiętajmy o tym.  Olbrzymią popularnością cieszą się portale, na których artyści sprzedają rękodzieło wykonane z przerobionych, recyklingowych przedmiotów. Edukacja ekologiczna w szkole i postawy pro eko kształtowane w domu przyczyniają się do ochrony przyrody, a co za tym idzie, również samego człowieka.
Podpis

Fundacja dla młodzieży


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.