Sztuka w falbankach

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: berszi

Czytano: 2436 razy | Kategoria: Kultura i sztuka | Ilość słów: 330 | Data: 09.09.13 | 28 komentarzyFrancja od zawsze wywierała ogromny wpływ na inne społeczeństwa. Rozwinięta kultura i wyjątkowy francuski styl w sztuce przez wieki budziły zachwyt.


Podziwiano niesamowity gust dam- pełen romantyzmu, koronek, lekkości, ażurowych rękawiczek zakładanych nawet w upalne dni. Zachwycano się aromatyczną kuchnią z pysznymi grzybami truflowymi na czele, winami każdego gatunku, a przede wszystkim dobrymi manierami (wszak to właśnie z Francji wywodzą się pojęcia bon ton i savoire vivre). Francja do dzisiaj jest jednym z najważniejszych państw świata liczących się w kulturze i sztuce. To stąd pochodziła Coco Chanel (marka warta obecnie miliardy dolarów), która na początku dwudziestego wieku wywróciła do góry nogami świat mody; Edit Piaf, która doczekała się niedawno ekranizacji swojej biografii; Yves Saint Laurent, Jean Paul Gaultier i całe mnóstwo innych sław, które zbudowały potęgi trzymające niezmiennie wysoką pozycję w rankingu światowym.

Francuski styl ma wielu wiernych miłośników - dlatego bez problemu znajdą oni jego wpływy w niemal każdej dziedzinie życia. Popularny ostatnio nurt „vintage’ oznacza w języku francuskim „rocznik wina”, zatem jasno widać, że moda ta powstała dla ludzi miłujących przedmioty starej daty, lub stylizowane na takie. Za te pierwsze oczywiście zapłacimy dużo więcej, niż za te, które narodziły się niedawno i tylko nawiązują swoim wyglądem do francuskiego stylu. Oferta w sklepach jest tak szeroka, że w urządzaniu domu ogranicza kupującego tylko jego własna wyobraźnia. Meble francuskie charakteryzują się wspaniałą linią, są pełne gracji i posiadają ciekawą kolorystykę. Ten styl znajdziemy także w ramach, lustrach, nocnych lampkach, stolikach i innych przedmiotach dopełniających wnętrze. Ciekawym akcentem w takim miejscu będzie romantyczna, koronkowa sukienka z falbankami w jasnej tonacji, zawieszona na drzwiach szafy. Taka sukienka jest nie tylko oryginalną dekoracją, ale także wprowadza ciepło do pokoju. Od razu widać, że nie jest to bezduszne, puste pomieszczenie, tylko dom. Przecież sukienka na kogoś czeka.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.