Egzamin na prawo jazdy, czyli jak pokonać stres?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 442 razy | Kategoria: Motoryzacja | Ilość słów: 323 | Data: 20.05.13 | 0 komentarzyPrawo jazdy jest ostatnio tematem kontrowersyjnym. Dlaczego? Zmieniona formuła egzaminu teoretycznego i utrudnienia w zapisywaniu się do szkół jazdy powodują, że wielu jest zniechęconych od samego początku.


Obecnie nie można iść po prostu do szkoły jazdy i zapisać się – najpierw należy wykonać wszystkie, wymagane badania lekarskie oraz zdjęcie. Kolejny krok to wypełniania wniosku o wydanie prawa jazdy. Dokumenty należy zanieść do urzędu miasta. Można dodtarczyć je ręcznie lub też wysłać droga elektroniczą. Dopiero po otrzymianiu numeru kandydata, szkoła jazdy zapisuje potencjalnych kierowców na kurs. Wszystkie procedury są znane – do tej pory jednak, można je było wykonać w czasie trwania kursu lub po jego zaskończeniu.

609_3870496.JPG

 Droga przez mękę?

Nowy egzamin teoretyczny uniemożliwa nauczenia się pytań i odpowiedzi testowych na pamięć. Dotychczas kursanci „wkuwali” je i odpowiadali odruchowo. Teraz, wymaga się umiejętności podejmowania decyzji spontanicznie – do pytań nie można wracać. Z tego powodu zdawalność (zwłaszcza na początku) była niska, ludzie zaś rozgoryczeni. Każdy egzamin bowiem kosztuje – najwięcej ten praktyczny, który mało kto zdaje za pierwszy razem. Czasami nie pomoże nawet sprawdzona szkoła jazdy. Łódź oraz inne, duże miasta słyną z tego, że zdawalność jest dramatyczna. Ci, którzy przychodzą do ośrodka egzaminacyjnego i czekają w kolejsce na swój egzamin, wiedzą jak stresujący jest to moment. Wielu przyznaje, że przed egzaminem praktycznym na prawo jazdy denerwuje się bardziej niż przed maturą. Powód? Wokół egzaminu krąży wiele legend, mówi się, iż mimo zapomontowanych kamer, które nagrywają każdy egzamin, wiele egzaminatów jest złośliwych i oblewa specjalnie. W ten sposób zarabia się na przyszłych kierowcach, którzy po tym jak zapłacili (i to dużo) za kurs i jazdy, chcą w końcu stać się szczęśliwymi posiadaczami dokumentu. Teoria ważna jest do pół roku – zważywszy, że na kolejny egzamin czeka się od kilku dni do miesiąca, proces zdobywania prawa jazdy może być bolesny i długi...
Podpis

Szczęśliwa kierownica


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.