Kobieta na motocyklu - polska egzotyka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Scrittore

Czytano: 839 razy | Kategoria: Motocykle | Ilość słów: 359 | Data: 11.08.11 | 0 komentarzyŻyjemy w kraju w którym motocyklistów nadal traktuje się jak samobójców, ludzi pozbawionych wyobraźni, narażających swoje życie i innych. A co jeżeli za kierownicą siedzi baba? Olaboga, czy to już koniec świata?


Panie motocyklistki, choć jest nas coraz więcej nadal jesteśmy gatunkiem dość egzotycznym. Odważne z nas kobiety skoro wsiadając na motocykl wiemy, że będziemy musiały stawić czoła dwóm stereotypom: motocyklisty – psychopaty i jeszcze baby-kierowcy – czyli istoty używającej tylnego lusterka tylko do poprawienia makijażu. Mimo to jednak ruszamy w drogę, by urzeczywistnić marzenie, skrywane przed całym światem.

A jak to jest na drodze? Kierowcy samochodów powoli uświadamiają sobie, że motocykliści mają na drodze takie same prawa jak oni. Oczywiście niektórzy z nas nagminnie udowadniają, że tylko oni są panami dróg, ale wierzę że nie są oni w większości. Wsiadając na dwa kółka każdy powinien liczyć się z tym, że droga to nie bezpieczny plac zabaw, a niebezpieczny tor przeszkód na którym zza rogu w każdej chwili coś może wyskoczyć. I tak sobie myślę, że kobiety motocyklistki są tego bardziej świadome niż mężczyźni. Nie brakuje nam wyobraźni, ułańskiej fantazji także, lecz jest ona systematycznie hamowana przez rozsądek. Nie oznacza to jednak, że boimy się odkręcić manetkę, o nie! Wydaje mi się, że jazda na motocyklu wychodzi nam dużo lepiej niż samochodem. Być może wynika to z faktu, iż na cztery koła często siadamy z konieczności, a na dwa – z czystej miłości i pasji.

Koledzy motocykliści reagują na motocyklistki zadziwiająco dobrze. Zatwardziały przeciwnik kobiet-kierowców zawsze nim pozostanie i jedyny sprzęt przy jakim nas widzi to wózek dla dziecka i ewentualnie hulajnoga. Pozostali panowie cieszą się, że jest nas coraz więcej, zawsze służą dobrą radą i pomocą. Czasami próbują nas traktować z pobłażaniem, ale przecież od nas zależy czy im pokażemy jak się startuje ze świateł. Przyjemnie jest bowiem stanąć w oczekiwaniu na zielone i patrzeć gdy podjeżdżają kolejni motocykliści. Jeszcze lepiej gdy jest to kobieta i choć nie jest to częsty widok, wiem że będzie nas coraz więcej i więcej....
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.