Porady


11: Jak dopasować felgi stalowe?
Gdy eksploatowanie fabrycznego kompletu felg przestaje być dobrym rozwiązaniem lub żal nam narażać na szwank nasze eleganckie koła ze stopów aluminium w okresie zimowym, przychodzi czas na podjęcie decyzji o zakupie kół stalowych. W poniższej treści sugerujemy jak to dobrze zrobić.

12: Zdawalność na prawo jazdy w Polsce vs. bezpieczeństwo
Zmiany w ustawach dotyczących ruchu drogowego przestały już kogokolwiek dziwić. Nie dziwią nawet dane, które mówią, że od momentu gdy państwo „zajęło się” poprawieniem prawa w tym zakresie (czyli od 2006 r.) zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Polsce zmierza w dół, oscylując w granicach 30%.

13: Jak radzić sobie z zamarzniętym paliwem
Artykuł radzi jak zapobiegać problemowi zamarzniętego paliwa w samochodzie, w zależności od rodzaju silnika. Informacje przydatne szczególnie ze względu na zbliżające się mrozy.

14: Jak wybrać pierwszy samochód?
Artykuł zawiera kilka przydatnych porad dotyczących wyboru pierwszego samochodu. Warto zapoznać się z poruszonymi kwestiami, które zaprzątają głowę każdego przyszłego kierowcę.

15: Jak powiniśmy dbać o nasze samochody?
Bez względu na posiadany przez nas model pojazdu warto zastanowić się nad dodatkowym zabezpieczeniu go przed rabunkiem lub przed naturalnymi czynnikami zewnętrznymi.

16: Na zimę nowe czy używane opony?
Zima nadciąga wielkimi krokami, więc kierowcy mają obowiązek wymienić opony letnie na zimowe. Czy lepszym rozwiązaniem jest kupić nowe produkty, czy też zdecydować się na używane?

17: Testy opon
W różnych źródłach pojawiają co roku informacje na temat dostępnych na rynku opon. Czy to w Internecie czy w mediach bądź prasie spotyka się zestawiania, które zawierają rankingi najlepszego ogumienia na dany sezon.

18: Jazda po zmroku
Niestety mamy już jesień, w związku z czym dni są znacznie krótsze. Czas od zmroku do świtu to niebezpieczna pora ograniczonej widoczności, w której to poziom naszej koncentracji spada, a zmęczenie daje o sobie znać. Dlatego jadąc wtedy samochodem powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

19: Jak wyprowadzić samochód z opresji?
Wyjaśnijmy na wstępie: czytamy, mówimy: „samochód wpadł w poślizg". Nic biedniejszego! Samochody same nie zarzucają, same nie wpadają w poślizg. Wprowadzają je w stan niesterowności kierowcy, którzy albo to robią celowo, wykonując tzw. poślizg kontrolowany, albo doprowadzając do tzw. poślizgu niekontrolowanego, bardzo groźnego.

20: Jazda na prostych odcinkach dróg
Sytuacji na drodze wydarza się całe krocie i trudno przewidzieć wszystkie. Niektóre są jednak typowe, stale powtarzające się i tym sprawom zamierzam poświęcić więcej uwagi.


Strona 2 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]  

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.