Etapy teoretycznego egzaminu na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: thinker

Czytano: 274 razy | Kategoria: Porady | Ilość słów: 325 | Data: 27.01.14 | 0 komentarzyTeoretyczny egzamin na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii składa się z trzech części: testu wyboru, studium przypadku oraz testu hazard perception. Aby zdać część teoretyczną, konieczne jest uzyskanie pozytywnego wyniku z każdej z nich. W przypadku niepowodzenia w którejkolwiek z części, należy ponownie podjeść do całego egzaminu.


Test wyboru składa się z zestawu pytań jednokrotnego bądź wielokrotnego wyboru. Zawiera on 50 pytań, z których 45 stanowią pytania z odpowiedziami do wyboru, natomiast 5 z nich to pytania studium przypadku. Test ten trwa 57 minut. Aby uzyskać wynik pozytywny, kursant musi poprawnie odpowiedzieć przynajmniej na 43 z nich.

Na pytania odpowiada się poprzez zaznaczanie na ekranie komputera odpowiedniej odpowiedzi. Nie trzeba jednak udzielać odpowiedzi na pytania po kolei – istnieje możliwość późniejszego powrotu do danego zapytania. Możliwe jest tu również skorzystanie z tłumaczenia testu na język polski. Wtedy też, w momencie pojawienia się pytania, kursant słyszy w słuchawkach jego polski odpowiednik.

Studium przypadku to integralna część testu wyboru. Jest ono opracowywane na podstawie pytań testowych. W tej części, kursantowi przedstawiana jest realna sytuacja drogowa, jaka może przytrafić się przyszłemu kierowcy. Kursant musi odpowiedzieć na 5 pytań, które jej dotyczą.

Test hazard perception to natomiast test w postaci filmów, które mają na celu sprawdzenie czy kursant potrafi dostrzegać niebezpieczeństwa na drodze. Głównym założeniem tej części jest bowiem sprawdzenie szybkości reakcji, która jest kierowcy niezbędna. Test hazard perception trwa około 20 minut, w trakcie których należy zdobyć przynajmniej 44 z 75 możliwych do uzyskania punktów.

Na ekranie komputera pojawia się 14 krótkich filmów z codziennymi sytuacjami zdarzającymi się na drodze. W 13 z nich ukazana jest jedna sytuacja, natomiast w 1 będą to dwa zdarzenia. Za poprawną odpowiedź w każdym z filmów, kursant może uzyskać do 5 punktów. Ich ilość zależy właśnie od szybkości reakcji w trakcie danej sytuacji drogowej. Im reakcja wolniejsza, tym mniej punktów otrzymuje kursant. Ta część wymaga zatem maksymalnej koncentracji, gdyż kursant ma tylko jedną szansę na reakcję w przypadku każdego z filmów.

Jeśli kursant zaliczy pozytywnie wszystkie części egzaminu teoretycznego, może zapisać się na egzamin praktyczny.
Podpis

Źródło informacji: http://www.emano.co.uk/


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.