Jazdy doszkalające kursu na prawo jazdy.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: koherentny

Czytano: 664 razy | Kategoria: Porady | Ilość słów: 276 | Data: 27.06.13 | 34 komentarzyProces szkolenia na prawo jazdy posiada minimalne ramy czasowe, które dokładnie określone są w odpowiednim rozporządzeniu. Żeby móc starać się o uprawnienia kategorii B, należy ukończyć pełen kurs. Ale czy ten czas ćwiczeń to wystarczający okres podczas którego wszyscy mogą się przygotować do egzaminu w należyty sposób?


Podczas prowadzenia szkolenia praktycznego u niektórych osób zauważa się bardzo szybkie postępy w nauce. Potrafią oni wykonać poprawnie, po zaledwie kilku powtórzeniach, każdy kolejny manewr.

Ruszanie na wzniesieniu, zawracanie na skrzyżowaniu czy parkowanie równoległe nie stanowią dla nich żadnego problemu. Bardzo często już po 20 godzinach jazd posiadają umiejętności pozwalające na swobodną jazdę w miejskim ruchu drogowym a tym bardziej na zdanie egzaminu państwowego. Nie ukrywjąc osoby takie stanowią jednak mniejszość wśród nowych adeptów prawka. Znaczną większość stanowią osoby, które potrzebują większego zaangażowania instruktora podczas prowadzonych zajęć praktycznych.

Część z wyżej wspomnianych osób to kandydaci na kierowców z dużymi problemami przy wykonywaniu podstawowych czynności obsługi pojazdu takich jak ruszanie, zmiana biegu czy płynne zatrzymanie pojazdu. Oni najczęściej korzystają z jazd doszkalających jeszcze w ramach przeprowadzanego kursu podstawowego na prawo jazdy. Pozostałe grono osób korzystających z dodatkowych spotkań posiadają umiejętności pozwalające na swobodne prowadzenie pojazdu ale w konfrontacji tej umiejętności z ruchem miejskim brakuje im pewności przy podejmowaniu kluczowych decyzji. Tacy kursanci korzystają z jazd doszkalających ale zazwyczaj bezpośrednio przed egzaminem.

Przeprowadzane jazdy doszkalające w Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach mają jeden wspólny cel. Doprowadzenie naszych umiejętności do poziomu co najmniej dobrego, gwarantującego co najmniej wyjazd na miasto.

Warto korzystać z takich dodatkowych rozwiązań szkoleniowych również w trakcie oczekiwania na kolejny termin egzaminu tak by nie wypaść z wprawy i przy następnej okazji zaliczyć każde zadanie egzaminacyjne.
Podpis

Prawo jazdy poznań | Instruktor nauki jazdy


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.