Nawigacja GPS – gwarancja komfortowej i bezpiecznej podróży

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: liptonina

Czytano: 339 razy | Kategoria: Porady | Ilość słów: 333 | Data: 15.01.14 | 0 komentarzySprzęt GPS staje się niewątpliwie coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród kierowców, ale nie tylko – coraz częściej korzystają z niego także rowerzyści czy miłośnicy biegów.


Z pewnością nie jest to jednak kwestia mody, ponieważ szeroki zakres funkcji tego typu urządzeń sprawia, że stają się naprawdę przydatne na różnych trasach. By w pełni zrozumieć, na czym polega fenomen GPS-ów, warto przyjrzeć się bliżej ich konkretnym funkcjom.

 

Szybka pomoc

Najważniejszym zadaniem nawigacji jest oczywiście wskazanie jak najkrótszej drogi z punktu A do punktu B. Jednak wraz z rozwojem sprzętu GPS, jego użytkownicy przyzwyczaili się także do możliwości korzystania z szeregu innych udogodnień, jak chociażby uzyskiwanie informacji co do czasu przejazdu na danym odcinku. Oczywiście tego typu dane powinny być aktualizowane na żywo, z uwzględnieniem bieżących informacji o korkach czy innych utrudnieniach drogowych. Równie przydatna jest także baza miejsc takich jak stacje benzynowe, hotele, sklepy spożywcze, czy parkingi – możliwość szybkiego dotarcia do nich na nieznanym nam terenie z pewnością pomoże zaoszczędzić wiele niepotrzebnego stresu oraz cennego czasu.

 

Czuj się pewnie na drodze

Producenci urządzeń nawigacyjnych wyposażają GPS-y w funkcje, które mają na celu zwiększyć nie tylko naszą wygodę, ale także bezpieczeństwo podczas jazdy. Możliwość sterowania przy pomocy głosu, wbudowane zestawy głośnomówiące, z którymi możemy połączyć telefon komórkowy, czy w pełni interaktywne, intuicyjne mapy – tego typu funkcje w dużym stopniu pomagają kierowcom skupić się na drodze, ale jednocześnie bez problemu obsługiwać nawigację. Z kolei funkcja oglądania filmów na ekranie urządzenia w wielu przypadkach dostępna jest tylko w czasie postoju.

 

Lista funkcji, w jakie wyposażone są urządzenia GPS stale się poszerza, dostarczając kierowcom coraz to nowych rozwiązań, które okazują się być jeszcze bardziej pomocne podczas jazdy. Pamiętajmy jednak, że przydatność i jakość danej nawigacji powinniśmy oceniać przede wszystkim na podstawie dokładności map, a pozostałe funkcje traktować jako przydatne dodatki.

 

http://www.nawigacja-samochodowa.com.pl/
Podpis

motoFanka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.