Zalety autolawet względem lawet tradycyjnych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: haiku

Czytano: 335 razy | Kategoria: Porady | Ilość słów: 293 | Data: 12.08.13 | 0 komentarzyMożna by rzec, że autolawety są młodszymi i dużo doskonalszymi wersjami lawet tradycyjnych. Niemniej, jak mówi stare ludowe przysłowie, niekiedy lepsze jest wrogiem dobrego.


Jak, więc sprawa ma się w przypadku lawet i autolwet? Jakimi zaletami mogą pochwalić się te drugie? <br/><br/><br/>Zasadniczą cechą pozytywną autolawet jest kwestia ich wyspecjalizowania. Zostały one, bowiem stworzone, jako pojazdy służące do przewozu innych środków transportu i w tym kierunku wzmacniano ich cechy specjalistyczne. Korzystając z autolawety możemy mieć pewność, że swoje zadanie wypełni na maksymalnie wysokim poziomie.

 

Dzięki stałemu połączeniu powierzchni przewozowej z kokpitem sterującym, autolawety gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa przewożonego produktu – jachtu, łodzi, samochodu. Posiadają odpowiedni system mocowań oraz zabezpieczeń, zapewniający stabilność. Tą cechą zdecydowanie nie mogą pochwalić się lawety tradycyjne, doczepiane. Rzadko, aczkolwiek może się zdarzyć, że pod naporem ciężaru przewożonego towaru, tradycyjna lawet odczepi się od ciągnącego ją samochodu. Dla znajdującego się na niej pojazdu grozi to poważnymi zniszczeniami i uszkodzeniami.

603264_wrc_leon_mexico_2006__solberg.jpg

Auto lawety oznaczają także bezpieczeństwo dla osoby, która zajmuje się transportowaniem pojazdów. Ponadto przyczynia się także do wygody wykonywanej pracy. Autolawety, bowiem zdecydowanie ułatwiają manewrowanie, co znacznie utrudnione jest w przypadku zespołu pojazdów (samochód wraz z doczepioną lawetą tradycyjną).

 

Niestety autolawety mają także swoje wady. Zdecydowanie nie są one przeznaczone do użytku dla osób prywatnych. Zdecydowanie łatwiej i mniej kosztownie jest, bowiem raz na jakiś czas, nawet za cenę niewygody i trudności w manewrowaniu, doinstalować do swojego pojazdu lawetę standardowego typu, niż specjalnie zakupywać autolawetę tylko po to by bezpieczniej korzystać z niej kilka razy w ciągu roku. Mimo wszystko, trudno byłoby zaprzeczyć faktowi, że w przypadku prowadzenia działalności takiej, jak autopomoc, posiadanie autolawety jest rzeczą niezbędną.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.