Ciekawy zwyczaj zawitał do Polski

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 952 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 339 | Data: 04.09.14 | 0 komentarzyOd setek lat lampiony wprowadzały niesamowity nastrój zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodach. Można je było stawiać czy wieszać w dowolnych miejscach, by zdobiły, oświetlały i nadawały odpowiedni klimat wieczorom.


Zadziwiający jest fakt, że pomimo upływu lat i postępującej technice, lampiony nadal możemy spotkać w wielu zakątkach świata, gdzie ludzie nie wyobrażają sobie życia bez ich ciepłego, miłego migotania. Zwłaszcza w krajach dalekiego wschodu cieszą się do dziś olbrzymia popularnością.

Lampiony szczęścia

Z odległego wschodu przybyły do nas również lampiony szczęścia, które od kilku lat możemy obserwować na niebie. Ich zadaniem jest spełnianie naszych marzeń, wzajemne okazywanie sobie uczuć, a także pozdrawianie ludzi, na których nam zależy. Wypuszczone w powietrze lampiony mkną migocąc w górę, a my czekamy na rezultaty ich lotu. Najwięcej można ich zaobserwować podczas letnich nocy, kiedy często organizowane są imprezy plenerowe. Coraz częściej stają się nieodłączną częścią wesel, jubileuszy oraz świąt. Każdy chce wierzyć, że właśnie jemu lampiony pozwolą spełnić najskrytsze marzenia.

Lampiony szczęścia, życzeń czy spełnionych marzeń mają przeróżne kształty oraz kolory. Wykonane są z materiałów ulegających całkowitej biodegradacji, czyli z papieru i bambusa. Kupić je można w wielu sklepach, a ich ceny nie są zbyt wysokie. Może warto spróbować w ten sposób spełnić swoje marzenia. Wystarczy przyczepić do nich karteczkę, napisać na ich papierowej oprawie czy zwyczajnie pomyśleć, czego byśmy chcieli najbardziej i wysłać nasze życzenie do nieba.

Lampiony szczęścia wysyłane do nieba to niewątpliwie atrakcja na specjalne okazje (jak wesela), której nie powtarza się zbyt często, aby nie straciła swojej magii i wyjątkowości. Natomiast na co dzień możemy korzystać z dostępnych w dużym wyborze różnego rodzaju lampionów i świeczek, które mają bardzo dekoracyjny charakter, a jednocześnie wprowadzają nas w bardzo miły nastrój. Lubimy je zwłaszcza zimą, kiedy wcześnie zapada zmrok, a świece emanują nie tylko ciepłem, ale często również zapachem.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.