Dlaczego warto skorzystać z porad prawnika?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 1047 razy | Kategoria: Pozostałe | Ilość słów: 279 | Data: 21.02.15 | 0 komentarzyWielkie firmy nie mają zwykle problemów z tym, aby skorzystać z porad prawnika - codziennie podejmują ważne decyzje biznesowe, które mają wpływ na stan finansów ale też kondycję przedsiębiorstwa i jego pracowników. Jednak mniejsze firmy czy też osoby prywatne korzystają z tego typu usług rzadziej. Dlaczego?


Prawdopodobnie powód jest jeden - mit, że porady prawne są drogie, a nieznajomość prawa stawia klienta w sytuacji, w której ten myśli, że trudno mu będzie przedstawić swój punkt widzenia oraz żądania w związku z konkretną sprawą.

Tymczasem warto, bo ze sprawami natury prawnej mamy do czynienia na każdym kroku. Robiąc zakupy, zawieramy umowę, kupując samochód lub mieszkanie również. Sami też często podpisujemy różne dokumenty z klientami, jeśli na przykład prowadzimy firmę. Warto więc, aby czasem skonsultować sprawy, zwłaszcza te nie do końca jasne, z prawnikiem. Powody?

Po pierwsze unikniemy sytuacji, w której ktoś nas oszukał. Tego typu przypadki zdarzają się bardzo często, czy to przy podpisywaniu umów czy też przy kupnie butów - sprzedający ma obowiązek informowania nas o wielu kwestiach, a jeśli tego nie robi, możemy wystosowac wobec niego odpowiednie roszczenia.

Dzięki konsultacji prawnej wzrasta też nasza świadomość odnośnie konkretnej sprawy - zwiększa się też poczucie bezpieczeństwa (na przykład przy transakcjach na dużą dla nas skalę, powiedzmy przy kupnie samochodu czy też mieszkania).

Porada prawna chroni nas też przed uniknięciem konsekwencji - wydaje nam się, że coś zrozumieliśmy dobrze, jednak w praktyce okazuje się, że nie do końca, wtedy pomoc prawnika jest już niezbędna. Takim sytuacjom towarzyszy stres.

Wizyta u prawnika nie jest droga - konsultacje zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Uświadomienie sobie tego faktu oraz tego, że prawnik też jest czlowiekiem i mówi tym samym językiem, co my, pozwoli na uniknięcie wielu przykrych sytuacji.
Podpis

Artykuł powstał po rozmowie z kancelarią Animus - http://kancelaria-animus.pl/kancelaria/


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.