Psychologia


1: Żałoba – co tak naprawdę znaczy?
Trudny okres po śmiercią bliskiej osoby nazywany jest żałobą. W naszej tradycji wiąże się to nie tylko z naszymi wewnętrznymi przeżyciami, ale także z szeregiem pewnych zachowań oraz gestów, o których osoba pogrążona w żałobie powinna pamiętać.

2: Jak szybko poprawić swoją efektywność osobistą.
Liczba godzin jakie mamy do dyspozycji w tygodniu zawsze jest taka sama, w odróżnieniu od ilości naszych obowiązków, których z każdym dniem przybywa. Na szczęście istnieją bardzo proste sposoby, które pozwalają odzyskać trochę czasu.

3: Jak i po co być bardziej asertywnym?
Asertywność jest w psychologii terminem, który oznacza dokładnie posiadanie i wyrażanie własnego zdania, a także bezpośrednie wyrażanie emocji oraz postaw, które ma miejsce w granicach nienaruszających psychicznego terytorium i praw innych osób.

4: Zaburzenia psychiki
Zaburzenia ludzkiej psychiki są dość kontrowersyjnym tematem, który objęty jest tabu. Wiąże się z nim również wiele fałszywych przekonań, co wpływa na negatywne reakcje na osoby chorujące. Na szczęście dysponujemy sposobami leczenia zaburzeń psychicznych, jedną z nich jest psychoterapia poznawczo- behawioralna.

5: Chodzący człowiek z problemami
Każdy posiada swoje kłopoty, z którymi sobie radzi, bądź na odwrót. Niestety życie nie jest usłane różami i trzeba włożyć wiele siły oraz pracy z to, aby cieszyć się szczęściem i tym co człowieka otacza. Niestety niektóre osoby mają z tym bardzo duże trudności.

6: Konsekwencje zaburzeń snu
Zaburzenia snu to problem, z którym ma problem więcej osób, niż się nam wydaje. Niestety jest on często bagatelizowany, a skutki źle przespanych nocy staramy się zniwelować kawą lub co gorsze innymi produktami energetycznymi. W ten sposób zamykamy błędne koło i nieświadomie rujnujemy swój organizm. Czy warto?

7: Jak zapewnić sobie zdrowy sen
Jak spać spokojnie i zdrowo? To pytanie nurtuje wszystkich dbających i rozumiejących ważność snu. Ale jak do tego doprowadzić – wie niewielu.

8: Jak przygotować dziecko do uczęszczania do przedszkola?
Pierwszy dzień dziecka w przedszkolu może być bardziej niż stresujący, jeśli więc nie przygotujemy malucha na to ważne wydarzenie może się okazać, że z jego niechęcią do przedszkola będziemy się borykać przez lata.

9: Czym jest zespół opóźnionej fazy snu
Każdy z nas ma pewne preferowane godziny aktywności oraz spania. Jedni wstają wcześnie rano i wcześnie chodzą spać – ich nazywamy skowronkami albo rannymi ptaszkami, natomiast inni preferują godziny późniejsze – zwiemy ich sowami albo nocnymi markami.

10: Lęk przed klaunami
Klaun to postać, która w założeniu ma nas rozbawiać. Niektórzy ludzie cierpią aczkolwiek na specyficzne zaburzenie, w efekcie którego widok tejże postaci budzi u nich nieuzasadniony lęk. Koulrofobia, bo tak brzmi nazwa wspomnianego zaburzenia, jest więc bardzo interesującym zjawiskiem.


Strona 1 z 5
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.