Nałogi i psychoterapia

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 477 razy | Kategoria: Psychologia | Ilość słów: 342 | Data: 07.08.12 | 0 komentarzyNie zawsze we własnym zakresie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami z jakimi spotykamy się na co dzień. Problemy takie mogą mieć różny charakter, a także wynikać mogą z całkowicie innych czynników.


 Do takich problemów możemy zaliczyć, choćby nałogi z jakimi nie potrafimy sobie poradzić. Każdy nałóg może mieć mniejsze lub większe skutki.

Jeśli borykamy się z takim nałogiem jaki palenie papierosów negatywne skutki tego nałogu są oddalone w czasie. W nieco innej sytuacji znajdujemy się w przypadku, gdy korzystamy z alkoholu, czy narkotyków. W takim przypadku w krótkim czasie możemy uzależnić się na tyle, że nie tylko będzie to miało wpływ na nasze zdrowie, ale także życie. Na co dzień możemy spotkać się z bardzo różnymi nałogami, gdyż uzależnić się możemy niemal od wszystkiego.


Począwszy od jedzenia, a skończywszy na hazardzie. Jeśli nie radzimy sobie z pozbyciem się nałogu dobrym rozwiązaniem może być psychoterapia. Zawsze warto jest przed skorzystaniem z takiej usługi dokładnie sprawdzić informacje o sposobach leczenia, a także doświadczeniu osób, które taka psychoterapię prowadzą. W Polsce psychoterapia może być prowadzona przez każdą osobę jaka jest w stanie założyć działalność gospodarczą. Z tego powodu nie zawsze jesteśmy w stanie trafić na kompletne osoby, które taką działalność prowadzą. Jeśli chcemy mieć pewność, co do osób, które zajmują się terapią, dobrze jest sprawdzić w jakich towarzystwach psychoterapeutycznych takie osoby działają.

Daje nam to możliwości oceny, czy dana psychoterapia jest prowadzona profesjonalnie. Gdy taką psychoterapię poznań znajdziemy znacznie łatwiej będzie nam poradzić sobie z wieloma problemami jakie są czynnikami powodującymi pojawienie się nałogów w naszym życiu. Takie czynniki mogą być bardzo różne, czyli począwszy od stresu, a skończywszy na skumulowanych problemach jakie są z nami od czasów naszego dzieciństwa. W wielu przypadkach psychoterapeuci są w stanie zastosować takie metody, które skutecznie pozwolą nam zerwać z nałogami, a także nauczyć się metod unikania wpadania w kolejne nałogi w naszym przyszłym życiu.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.