Postęp w dziedzinie piękna kobiet.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: cirgweb

Czytano: 466 razy | Kategoria: Kobiety | Ilość słów: 477 | Data: 04.09.12 | 0 komentarzyCzy możecie sobie wyobrazić świat bez kobiet? A czy kobiety potrafią sobie wyobrazić świat be szminek, tuszy do rzęs, kremów przeciwko zmarszczkom itd.


Wizerunek zadbanej kobiety ewoluuje z dnia na dzień i trudno się temu dziwić. Kobiety same nakręcają się na takie zachowania. Poprzeczka jest podnoszona do góry przez nie same. Nie jest prawdą, że co każde następne pokolenie jest coraz gorsze. Oczywiście starsi ludzie widząc obserwując własne przemijanie, nie chcą widzieć jak młodzież chodzi po ulicy obnażając swoje ciała (chyba że chodzi o płeć przeciwną :)). A młodzież drwi sobie z rad starszych i próśb o rozwagę i wstrzemięźliwość. Czy kiedykolwiek było inaczej. Taka jest nasza ludzka natura i nie znalazł się jeszcze nigdy mądry, który potrafił by coś w tym zmienić
Obraz młodej kobiety, która zastanawia się jak się pozbyć cellulitu na udach w wieku osiemnastu lat mógłby dziwić nas sto lat temu, lecz dzisiaj to normalne. Istnieją firmy, które specjalizują się w sprzedawaniu złudzeń ludziom  w każdym wieku i niezależnie od płci, czy przekonań religijnych. Zawsze można powiedzieć, że nie jest winny ten, który produkuje tylko ten co kupuje i używa. I w sumie wydaje mi się, że to prawda. Nie są przecież winne krzaki z trującymi owocami, ani grzyby trujące, tylko  nieświadomi i głupi udzie. Dzięki takiemu podejściu nauczyliśmy co jest dla nas dobre.
Nie wszystko co jest dbaniem o wygląd trzeba klasyfikować jako coś niedorzecznego. Przecież istnieje całe mnóstwo zabiegów estetycznych, dotyczących naszego ciała, które poprawiają kontakty między ludźmi. Być może nawet, bez tych zabiegów bylibyśmy nieakceptowalni przez ludzi. Tak jak dbanie o świeży oddech jest czymś pozytywnym i nie wywołuje napięć między ludźmi. Ale już ciągłe zastanawianie się jak wybielić zęby w domu może oznaczać obłęd. Tak więc we wszystkim trzeba mieć umiar i ostrożność. Kobieta, która idzie na mszę do kościoła w króciutkiej mini spódniczce będzie wywoływała negatywne emocje u starszych kobiet, lecz jeżeli zrobi sobie delikatny makijaż i ubierze długą sukienkę, to będzie to odebrane pozytywnie przez wszystkich. Tak więc, gdy poprawiamy swoją urodę ważne jest, w jakim stopniu to robimy.

Dodatkowym czynnikiem, który wywołuje niezadowolenie ludzi może być uwarunkowanie powstałe z norm etycznych panujących w danym obszarze etnograficznym. Kraje, w których kobiety chodzą w chustach na głowie jest to takim samym zwyczajem jak w np. w Europie zasłanianie piersi przez kobiety. Warto się zastanowić zanim będziemy naciskali ludzi z tamtych krajów do zmiany ich obyczajów, gdyż zmiany te mogą budzić takie same napięcia jak u nas widok kobiety w rozebranej prawie do naga w kościele.


Podpis

CIRG Robert


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.