Buty kobiecie - elegancja, ale również zagrożenie.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Gucioslaw

Czytano: 907 razy | Kategoria: Kobiety | Ilość słów: 330 | Data: 18.04.13 | 0 komentarzyKobiece buty potrafią być w zasadzie dziełami sztuki. Nie zważając na model butów, mają one wyglądać stylowo, podkreślać nogę, nadawać uroku dowolnej stylizacji i czasem w wypadku zaistnienia potrzeby także dodatkowych centymetrów posiadaczce.


Wiele wymogów stawianych jest kobiecemu obuwiu, choć jest dużo rodzajów, jakie je wypełniają. Bez znaczenia czy są to zwykłe buty typu czółenka damskie czy bardziej ozdobne, takie jak czółenka czy imprezowe szpilki, powinny one być jednakże ponad wszystko wygodne w noszeniu. Niestety, wiele jest pań, jakie za wszelką cenę muszą posiadać konkretny typ butów, nie biorąc pod uwagę, że deformuje on ich nogi, czy źle działa na kręgosłup. Tego typu działanie posiadają często buty na słupkach, szczególnie tych najwyższych.

Część z pań, zwłaszcza te o niskim wzroście, wybierają takie obuwie właściwie bez przerwy. Postawa którą nabiera wówczas ciało jest nienaturalna, kręgosłup jak i nogi szybciej się męczą, może to prowadzić również do trwałych odkształceń w ich budowie, które później bardzo trudno jest odwrócić w czasie rehabilitacji. Jeszcze jedna kwestia to kształt podeszwy. Nawet gdy nie jest na obcasie, może spowodować drażnienie stopy, prowadzące do stałych zmian jej ułożenia, bólu albo nierzadko występujących odcisków. Tak oddziałują podeszwy o zwężającym się czubku, które jakiś okres temu uznawano za szczególnie trendy. Taka moda była powodem, że niektóre z pań, chcąc zmieścić swe stopy do obuwia z większym szpicem, prosiły lekarzy o amputowanie mniejszych palców, żeby ich stopy tam pasowały. Całe szczęście nie wiemy nic na temat, żeby któryś z lekarzy przyzwolił na taką operację.


Kończąc – kobiety częściej muszą dobierać swoje buty pod względem wygody czy dopasowania do nogi, a nie tego, w jaki sposób prezentuje się ono na nodze albo tego, że obecnie jest ono trendy i polecane przez magazyny o modzie. To zagwarantuje zdrowie i ładny wygląd nóg przez dłuższy czas.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.