Ciąża - wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalka

Czytano: 1301 razy | Kategoria: Kobiety | Ilość słów: 343 | Data: 04.03.14 | 0 komentarzyBez względu na to czy od dawna starasz się zajść w ciąże czy nie planowałaś jej w najbliższym czasie to pozytywny wynik testu ciążowego zazwyczaj jest dość dużym przeżyciem.


Widok dwóch kresek potrafi ‘zwalić z nóg’. Szczęście, strach, ekscytacja, euforia, niepokój i wielka obawa przeplatają się ze sobą przyprawiając o zawroty głowy.  

Pierwszy trymestr – początki bywają trudne

W pierwszych tygodniach ciąży przyszła mama zazwyczaj kiepsko się czuje. Osłabienie organizmu, senność, bóle głowy oraz poranne mdłości potrafią dać się we znaki. Zanim ciąża zacznie być widoczna potrafi już nieźle ‘namieszać’. Wiele kobiet zastanawia się jak na wiadomość o stanie błogosławionym zareagują najbliżsi, partner, pracodawca czy współpracownicy. Burza hormonów sprawia, że przyszła mama jest niezwykle drażliwa, płaczliwa i często bardzo emocjonalnie reaguje nawet na najmniejsze problemy. Z czasem, gdy ciążowe hormony przestają rozrabiać przychodzi czas spokoju, radości i przygotowań do wielkich zmian.

Po dwudziestym tygodniu ciąży wszystko się zmienia

W połowie ciąży brzuszek jest już widoczny, a przyszła mama promienieje. Przykre dolegliwości z początków pierwszego trymestru dawno odeszły w zapomnienie, a ciąża zaczyna wyraźnie służyć. Kobiece krągłości dodają uroku, cera jest gładka, włosy błyszczące, a szczęście maluje się na twarzy. Po USG połówkowym znana jest już płeć dziecka i rodzice zaczynają przygotowania do przyjścia na świat małego człowieka.  Końcówka drugiego trymestru to fantastyczny moment na przygotowanie dziecięcego pokoju, kupienie ubranek czy zamówienie wózka (na niektóre modele czeka się kilka tygodni).

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Podczas dziewięciu miesięcy zmieniają się priorytety, spojrzenie na świat, a codzienne obowiązki i przyzwyczajenia ulegają dezorganizacji. Często życie zostaje wywrócone do góry nogami by zostawić miejsce nowej rzeczywistości. Nie łatwo (choć niezwykle pięknie) jest być rodzicem. Na szczęście ciąża trwa aż dziewięć miesięcy więc jest wystarczająco dużo czasu by się do nowej roli przyzwyczaić.

Więcej: http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/ciaza-tydzien-po-tygodniu

 
Podpis

Zainteresowana.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.