Kobieca (nie)dola

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 425 razy | Kategoria: Kobiety | Ilość słów: 422 | Data: 23.04.12 | 0 komentarzyWiele już powiedziano o losie kobiet, jednak nadal wiele jest do zrobienia. Jeśli temat ten dotyczy ponad połowy społeczeństwa, warto ponownie przyjrzeć się kondycji współczesnej kobiety


Dopiero niedawno na polskim gruncie zrozumiano, ze kobiece nawoływanie: "don’t hurt me” nie jest jakimś tam jazgotem znerwicowanych i znudzonych panienek, ale głośnym apelem: „nie traktuj mnie hurtowo”, zauważ moją wyjątkowość, całość! Wycinkowość stała się plagą naszych czasów. To ona rozdziela kobiecą osobowość na konsumenckie wyspy, czekające na marketingowego kolonizatora. No i jak tu być wspólnym kontynentem, jednością, kiedy otoczenie chce nas poćwiartować? Bo przecież mamy krem do: Twarzy, rąk, dłoni, stóp, piersi, pośladków. Nawet głowa nie jest głową, tylko: strefą „T”, policzkami, ustami i uszami.
 
Nieregularność myśli, regulujemy z brwiami, jasnowidzenie przyciemnimy henną. Cienie już nie są do powiek, tylko powieki do cieni. Możemy zabłysnąć, błyszczykiem na ustach. Korektę gestów uczynisz korektorem. Gdy miłość jest tusz tusz, zatrzepotać powinien tusz. Podkład ewoluuje w nakład... Dla rozstępów rozstępuje się teren nowego kremu. Trudno uniknąć wrażenia, że jesteśmy rozczłonkowanym kontynentem różnych wpływów konsumpcji. Decyzję o swoim wyglądzie i samopoczuciu oddajemy w ręce marketingowców. Nie jest łatwo znaleźć miejsce naszej wolności. Wiele kobiet szukało jej pośród półek sklepów kosmetycznych, jednak jeszcze żadnej nie udało się jej odnaleźć. Damska niepodległość tanieje, zaraz na progu drogiej drogerii. Jednak nie tylko ciało zostało opanowane przez społeczne oczekiwania, podobnie jest z życiem codziennym.

 
Idealna kobieta powinna upijać się i bawić jedynie za sprawą zadbanego życia rodzinnego. Mówmy co chcemy, jednak schematy wciąż wiszą w powietrzu. Podziały płciowe są krzywdzące dla obu płci. Bo czy inteligentnego człowieka nie uderzy obserwacja bezzasadnego podziału ról? Do dziś, wiele partnerek zajmuje się sprzątaniem i gotowaniem, nawet jeśli oboje małżonków pracuje. Wiele kobiet nadal wstydzi się bawić i po prostu odpoczywać. Dochodzi do tego, że facet relaksuje się szklaneczką wykwintnej whisky, zaś kobieta powinna upajać się, mogąc wytrzeć stolik tak, by szklanka nie uszkodziła jego pięknej faktury. Poćwiartowaną przez marketing kobietę, łatwo wtrącić w kolejna ślepą uliczkę. Jesteś nieszczęśliwa? Kup sobie ciuszek. Czujesz się niepotrzebna? Daj zajęcie kosmetyczce. Całe szczęście coraz więcej kobiet i mężczyzn zyskuje świadomość genderową, jest więc nadzieja na scalenie rozbitych tworów. Może wreszcie powstaną osoby, które są odporne na społeczne poćwiartowanie, a ich życie nie jest zdeterminowane przez płeć.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.