Kobieta i rozwód

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Xavier

Czytano: 385 razy | Kategoria: Kobiety | Ilość słów: 362 | Data: 24.06.12 | 0 komentarzyPodobno proces rozwodowy jest gorszy od śmierci. Kiedy współmałżonek umiera, rana powstała po utracie bliskiej osoby leczy się tuż po pogrzebie. Natomiast cały proces rozwodu zajmuje miesiące lub nawet lata i zabliźnianie się ran zajmuje więcej czasu.


Rozwód jest postrzegany przez kobiety i mężczyzn inaczej. Dlaczego? Którakolwiek ze stron jest stroną inicjującą cały proces rozwodowy, początkowe emocje sprawiają iż to partnerka bierze winę na siebie. Tradycyjna rola strażniczki domowego ogniska powoduje iż ma ona skłonności do analiziwania wszystkiego co robiła i czego jej się nie udało osiągnąć w małżeństwie i rodzinie, kobieta obwinia się za niudane relacje z mężem. Po etapie obwiniania następuje kolejny z którym kobieta musi się zmierzyć - etap gniewu.
Kobieta jako opiekunka bierze pod uwagę w pierwszej kolejności to co jest najlepsze dla jej dzieci, dopiero potem określa swoje potrzeby. Najpierw myśli jako matka, potem jako kobieta. Dlatego ważne jest aby wynająć odpowiedniego prawnika, który będzie pilnował interesów zarówno matki jak i kobiety.


Rozwód to bolesny, ale trzeba wiedzieć, że jest to również swego rodzaju gra. Każdy z graczy biorących udział w rozwodzie ma swoją określoną rolę i uważa że jest ona najistotniejsza. Dobry adwokat będzie w stanie doradzić klientce w jaki sposób powinna odgrywać swoją rolę i co robić aby zapewnić sobie korzystny wynik. Prawnik musi być doskonałym negocjatorem i orędownikiem klientki. Wiadomo iż liczy on na określone wynagrodzene ale spodziewany zysk nie powinien to być głównym powodem dla którego podjął się określonej sprawy - przede wszystkim powinien doprowadzić do sprawiedliwego zakończenia. Wywiad rodzinny potencjalnego prawnika jest pierwszym ważnym krokiem w całym procesie. Trzeba spodziewać się trudnych pytań, są one ważne dla poznania relacji w rodzinie i nie trzeba się ich obawiać. Wybierając adwokata należy się również upewnić, że ma on odpowiednie doświadczenie w sprawach rozwodowych, i że to on będzie nas rerezentował na procesie, a nie jeden z jego współpracowników.

Kobieta musi mieć pełne zaufanie do wybranego adwokata. Zakończenie rozwodu i jego postanowienia całkowicie odmieniają dotychczasowe życie. Osiągnięte porozumienia są ważne całymi latami i będą miały wpływ na życie całej dotychczasowej rodziny.


Podpis

Xavier


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.