Kobiety i rozwój osobisty

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: belinda

Czytano: 802 razy | Kategoria: Kobiety | Ilość słów: 305 | Data: 26.09.13 | 0 komentarzyWspółczesne kobiety dawno już przestały zadowalać się rolą żony i matki. Prowadzenie domu i skupienie się na życiu rodzinnym było głównym celem życia ich mam i babć. Dzisiaj jednak czasy się zmieniły i kobiety coraz częściej wybierają partnerski model rodziny.


W takim modelu kobieta jeśli tylko ma ochotę może prowadzić życie zawodowe, towarzyskie, mieć swoje pasje, a obowiązki domowe dzielone są z rodziną.

Praktyka pokazuje, że model ten sprawdza się bardzo dobrze pod warunkiem, że obydwie strony w pełni się na niego godzą. Kobiety coraz częściej chcą pracować mimo posiadania małych dzieci. Okazuje się, że możliwe jest harmonijne łączenie życia rodzinnego z zawodowym. Wreszcie doczekaliśmy czasów, kiedy to kobieta posiadająca rodzinę ma prawo także do czasu wolnego, który wykorzystuje wedle własnych preferencji.

98cfb57a-6745-45be-9bf3-44dfd9b0eecc.fil

 Bardzo dużo współczesnych kobiet w swoim czasie wolnym zajmuje się rozwojem osobistym. Zapisują się one na różnego typu szkolenia otwarte, na przykład na szkolenia biznesowe przeznaczone dla osób pragnących w przyszłości otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dużą popularnością cieszą się także różnego typu warsztaty. Czasami skupiają się one na nauce czynności praktycznych i są to warsztaty gotowania czy zajęcia z nauki tańca. Innym razem są to warsztaty psychologiczne gdzie pod opieką trenera można popracować nad swoimi słabymi punktami. Bardzo popularny jest na przykład trening asertywności, który ułatwia zarówno życie zawodowe jak i prywatne. Warsztaty psychologiczne skupiają się także na takich tematach jak: walka ze stresem, poprawa samooceny czy poprawa umiejętności komunikacji w związku. Są to niezwykle ciekawe zajęcia, na których młode kobiety mogą usłyszeć wiele interesujących informacji i mają też okazję do poszerzania swoich kontaktów społecznych.

Współczesne kobiety rozwijają się także przez lekturę, podróże i przełamywanie barier podczas realizacji nowych działań. Jedne decydują się napisać książkę, inne otwierają działalność biznesową, a jeszcze inne tworzą internetowe portale dla młodych mam.


Podpis

belinda


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.