Perfekcyjna czy szczęśliwa?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: ameba

Czytano: 855 razy | Kategoria: Kobiety | Ilość słów: 383 | Data: 18.03.14 | 0 komentarzyNikt z nas nie jest perfekcyjny i twierdzenie, że jest się świetną żoną, matką, gospodynią i szczęśliwą kobietą jest z założenia błędne. Może jednak istnieje jakiś sposób by pogodzić ze sobą obie te rzeczy?


 

Jak sprzątać i nie zwariować?

iron-maiden-1039362-m.jpg

Zacznę od tego, że bycie panią domu to ciężka praca i jakże niedoceniana przez współlokatorów. Można spokojnie powiedzieć, że sprzątanie domu lub średniej wielkości mieszkania to praca na pełen etat. Oczywiście w supermarketach na dziale artykułów przemysłowych można znaleźć wiele produktów, które ułatwiają życie. Począwszy od preparatów przeciw kurzowi, płynów nabłyszczających parkiet, a kończąc na produktach z którymi jak zapowiada producent wywabianie plam jest bułką z masłem. Z powodzeniem można więc wyposażyć się w zestaw perfekcyjnej gospodyni. Jednak nie dajmy się ponieść porządkowemu szaleństwu. Sprzątając mój dom pamiętam o tym żeby było na tyle czysto żeby dobrze się mieszkało, a nie żeby wszystko lśniło na błysk.

iron-711148-m.jpg

Prasujący szef kuchni

Prasowanie to kolejny domowy obowiązek, który spędza sen z powiek nie jednej perfekcyjnej pani domu. Żelazka systemowe pomogą wyprasować nawet lniane ubrania tak, by nie było na nich ani jednej fałdki. Gotowanie jest następnym punktem na liście idealnej pani domu. Nie raz w filmach widzi się jak żona przygotowuje szybki, zdrowy i smaczny posiłek dla swojej rodziny. Równie idealne jak jego twórczyni, danie przypomina jedzenie serwowane w 5-gwiazdkowej restauracji. Dla mnie najważniejsza rzeczą jeżeli chodzi o gotowanie jest to aby posiłek był prosty i zdrowy. Dlatego u mnie dominuje ekologiczna kuchnia. Staram się kupować najbardziej naturalne produkty stosując się do zasady im najmniejsza ilość składników na etykiecie, tym lepiej. Jeżeli chodzi o warzywa to mam zaufanych sprzedawców, oferujących produkty ze swoich upraw, na których nie stosują pestycydów. Czy to wszystko sprawia, że jestem perfekcyjna?

Chyba nikt nie jest w stanie krótko odpowiedzieć na pytanie jaka powinna być idealna gospodyni. Może sporo brakuje mi do prowadzącej programu o tym jak być perfekcyjną gospodynią. Wiem jak dbać o porządek i jak przygotowywać zdrowe dania. Jednak tym co czyni ze mnie szczęśliwą panią domu jest umiejętność wygospodarowania chwili tylko dla siebie. W tym jestem nie do pokonania.

 

Źródło zdjęć:sxc.hu

 
Podpis

Anna Żuraw


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.