Planujemy ciążę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mama28

Czytano: 808 razy | Kategoria: Kobiety | Ilość słów: 410 | Data: 22.01.13 | 0 komentarzyArtykuł poświęcony zagadnieniu planowania ciąży. Każda mama wie jak ważne jest być w dobrej formie przed zajściem w ciąże oraz jak wcześniejsze przygotowania pomagają przetrwać ten trudny okres.


Ciąża to dla wielu kobiet wymarzony stan. Pojawienie się na świecie nowego człowieka to chwila, której doczekać chce wiele pań. Planowanie ciąży to bardzo ważny moment, a powodzenie zależy od wielu czynników i nie ogranicza się jedynie do sypialni. Jak zatem zaplanować ciążę? Jakie kroki należy poczynić, aby zwiększyć swoje szanse? Oto kilka rad.

Plany długoterminowe

Planowanie ciąży nie jest równoznaczne z rozpoczęciem starań o nią. Każda kobieta, która chciałaby mieć potomstwo powinna co najmniej na rok wstecz rozpocząć przygotowania i zatroszczyć się o swój organizm tak, aby za kolejne 12 miesięcy był on w stanie odpowiednio przyjąć nowe życie. Co należy zrobić?
Przede wszystkim należy wyeliminować różnego rodzaju choroby lub zaburzenia, które mogą stać na przeszkodzie do przyszłego potomstwa. Są nimi m.in. problemy z nadwagą, nadciśnienie, cukrzyca, tarczyca i oczywiście wszelkie choroby części intymnych ciała.
Aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, należy również odstawić na bok wszelkiego rodzaju używki, głównie papierosy i alkohol.

Pierwsze próby

Są pary, które nie potrzebują zbyt wiele czasu, aby doczekać się upragnionego potomstwa. Są jednak tacy, którym nie od razu się to udaje.

Podstawą starania się o dziecko jest oczywiście kontrolowanie swojego cyklu. W tym pomóc może kalkulator dni płodnych lub inne domowe sposoby.
Bardzo ważnym elementem jest dieta, która powinna być wzbogacona o produkty w witaminę B, cynk, przeciwutleniacze, czy choćby tłusty nabiał.
Ogromne znaczenie ma również samopoczucie przyszłej mamy. Stres nie wpływa pozytywnie, dlatego starając się o dziecko, należy go jak najbardziej wyeliminować.
Mężczyźni zaś w tym czasie powinni unikać gorących kąpieli, sauny, gdyż wysoka temperatura nie sprzyja zachodzeniu w ciążę, gdyż niszczy ona plemniki.

Planowanie ciąży to czas, w którym wyjątkowo świadomie należy podejść do tego, co się robi, jak się odżywia i jak się czuje, gdyż wszystko to wpływa na nasz organizm, a to on ostatecznie ma decydujący wpływ na nasze macierzyńskie plany. Planowanie ciąży należy zacząć na długo przed rozpoczęciem starań. Oto podstawowa zasada, o której należy pamiętać. Podobnie jak i my potrzebujemy chwili, aby decyzja o dziecku w nas dojrzała, tak i organizm trochę czasu potrzebuje.


Podpis

mama


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.